Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Влада України може реагувати на мирний протест лише насильством - Хармс

Побиття Юрія Луценка свідчить про те, що насильство проти мирного руху з боку української влади посилюється. Таку думку висловила депутат Європарламенту Ребекка Хармс, повідомляє Німецька хвиля.

"Побиття колишнього міністра внутрішніх справ України, напади на окремих активістів та журналістів, інцидент з Тетяною Чорновол засвідчують, що влада України може реагувати на мирний протест тільки застосуванням насильства", - наголосила в інтерв'ю DW лідерка фракції Зелених у Європейському парламенті Ребекка Хармс.

За її словами, використання сил міліції чи задіяння спецпідрозділу "Беркут" проти ненасильницької акції протесту є неправильною відповіддю влади на неї.

"На акції протесту треба надавати політичну відповідь. Уряд повинен відкликати рішення, які були ухвалені проти волі громадян України", - заявила Хармс.

Разом з тим євродепутат припустила, що відтепер насильства щодо мирних демонстрантів з боку влади може стати ще більше.

"У мене склалося враження, що український уряд усвідомив, що терпимість, яку він демонстрував останні кілька тижнів щодо цих протестів, ця позірна толерантність, не зможе переломити прагнення людей до демократії. Вважаю, що віднині проти мирного руху дедалі частіше і більше застосовуватиметься насильство",- сказала вона.

Також Хармс також переконана в очевидності того, що ненасильницькі акції протесту в Україні не припиняться.

"Незважаючи на те, що вряди-годи на Майдані у Києві збирається не так вже й багато людей, є очевидним непереборне прагнення демократичного руху до правової держави та держави, якій громадяни можуть довіряти", - зазначила Хармс.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ