Слухай онлайн
Кримінал

Волинського чиновника судитимуть за бюджетні оборудки і перешкоджання журналістам

На Волині перед судом постане службовець Підгайцівської сільської ради, якого обвинувачують у заволодінні бюджетними коштами обсягом понад півмільйона гривень та перешкоджанні журналістській діяльності.

Про це повідомив власкор Гал-інфо.

За інформацією речниці волинської прокуратури Наталки Мурахевич, Луцька окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про вчинення проектним менеджером Підгайцівської сільської ради організації неодноразового заволодіння чужим майном, у тому числі у великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, а також про умисне перешкоджання ним здійсненню журналістом професійної діяльності і вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю  (ч. 3 ст. 27 ч.ч. 3, 4 ст. 191, ч. 1 ст. 171, ч. 1 ст. 126 КК України).

Слідчі встановили, що службовець сільради упродовж серпня 2019 – квітня 2020 року організував вчинення злочинів, пов’язаних із заволодінням бюджетними коштами в сумі понад півмільйона гривень.

Зареєструвавши дружину підприємцем та змовившись із суб’єктом господарської діяльності, який здійснював технічний нагляд за роботами на об’єктах (матеріали щодо нього виділені в окреме провадження), проектний менеджер організовував укладання договорів про проведення фірмою дружини робіт із ремонту вулиці у селі Підгайці та території дитячого садочка в селі Романів Луцького району.

Згодом, вносячи в акти виконаних підрядних робіт свідомо неправдиві (завищені) відомості про вартість робіт та матеріалів, використаних для їх проведення, службовець сільради передавав ці акти у бухгалтерію. На підставі підроблених документів на рахунки підконтрольних чиновнику суб’єктів господарської діяльності Управлінням Державної казначейської служби у Волинській області зайво було перераховано понад 515 тисяч гривень.

Окрім цього, 4 січня 2021 року він перешкоджав законній професійній діяльності журналістів, які проводили журналістське розслідування щодо дотримання вимог законодавства службовими особами Підгайцівської сільської ради при виділенні земельних ділянок. 

Під час конфлікту проектний менеджер шарпав журналістку за одяг та плече, завдаючи болю, та робив спробу вибити з її рук відеокамеру.
Тепер за усі ці дії службовець відповідатиме перед судом.

Постраждала від дій чоловіка журналістка 12 каналу Людмила Яворська повідомила у коментарі Гал-інфо: 

«Від початку мені було зрозуміло, що людина, яка так агресивно відреагувала на появу журналіста, має що приховувати. Нагадаю, я не ставила цій людині жодних питань, навіть не знала, хто це. Проте, як тільки сільський голова представив мене, мовляв, прийшла журналістка і закидає сільраду запитами, він відразу почав вибивати з рук камеру, намагатися виштовхати мене з кабінету. Ці залякування, зрозуміло, не спрацювали так, як він розраховував. Разом із колегами з «12 каналу» ми ще глибше зацікавились тим, що відбувається в Підгайцівській сільраді, і були просто шоковані. Роками тут проводили ремонти доріг через фіктивних підприємців, самі ремонти - це або одна-дві вантажівки щебеню, або і зовсім жодних робіт. Ціни завжди допорогові, щоб не було можливості контролювати і перевіряти. Самі сільські дороги деколи навіть не можна знайти на гугл-карті. Але ми це зробили і в своїх сюжетах довели факти зловживань на багато мільйонів. І ці всі процеси багато років координував чоловік, який напав на мене. Тому для мене ця тема - не лише про захист професійних прав журналіста. Мені важливо, щоб ця сільська мафія понесла відповідальність за те, що роками розкрадали бюджет громади».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ