Слухай онлайн
Cуспільство

В. о. начальника управління безпеки міста Андрія Білого звинуватили в лобіюванні інтересів Росії

Сьогодні, 25 березня, під час пленарного засідання Львівської міської Ради, депутат від партії “Голос” Ігор Шолтис зачитав звернення від представників ветеранських та громадських організацій з проханням усунути від виконання обов’язків начальника Управління безпеки міста Андрія Білого за лобіювання інтересів Росії.
Андрій Білий про берлінські трамваї у Львові. Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Як зокрема зазначив Ігор Шотлис: “Є документальні свідчення, що Андрій Леонідович Білий, який виконує обов’язки начальника управління безпеки міста, є пов’язаний з особами, які ідентифіковані СБУ як такі, що суперечать забезпеченню сувернітету та територіальної цілісності України.

Ставши заступником директора департаменту житлового господарства у 2015 році, Андрій Леонідович злобіював проект ухвали щодо підписання меморандуму, за яким комунальне АТП №1 має віддати 19,5 млн грн боргів ЛАЗу факторингової компанії “ОПТИМУМ ФАКТОР”, однією з власників якої є Таїсія Саніна, дружина російського бізнесмена Ігоря Чуркіна. Слід нагадати, що Ігорю Чуркіну та його оточенню постановою СБУ заборонений в’їзд в Україну в інтересах забезпечення національної безпеки України.

Також слід зауважити, що батько Андрія Білого, Білий Леонід Олександрович, є депутатом “Совета депутатов Верхнесадовского муниципального округа города севастополя первого созыва на непостоянной основе” від політичної партії “Единая Россия” в тимчасово окупованому Криму та ідентифікований Службою безпеки України як посібник російських окупантів.

Система “YouKontrol” знаходить зв’язок між російською фірмою “Артвин”, якою керує батько Леонід Олександрович Білий і компанією “ОПТИМУМ ФАКТОР”,  яка отримала від міста через комунальне АТП№1 понад 24 млн грн за колись куплені у Львівського автобусного заводу автобуси. Андрій Білий у якості посадовця відверто сприяв вибиттю боргу у львів’ян для прихильників російської агресії на території України.

Крім цього, Андрій Леонідович фігурував у низнці порушень, виконуючи обов’язки заступника директора департаменту житлового господарства, за що отримував дисциплінарні догани.

Керуючись статтею 17 Конституції України, а саме “Про захист суверенітету і територіальної цілісності України”, ми, представники ветеранських та громадських середовищ, просимо львівського міського голову усунути від виконання будь-яких обов’язків в апараті Львівської міської ради Білого Андрія Леонідовича, тим самим захистивши управління безпеки від небезпеки. Ми висловлюємо занепокоєння гальмуванням справи щодо повернення так званих боргів ЛАЗу та тісними зв'язками Андрія Білого з політичними та комерційними діячами Російської Федерації та просимо вжити заходів щодо притягнення до відповідальності пана Білого за лобіювання інтересів держави-агресора в Україні». 

Міський голова Львова Андрій Садовий зауважив, що: “Андрій Білий вже багато років працює чесно і сумлінно для громади міста Львова. Він народився в Криму і він є громадянином України, який не підтримує контактів зі своєю родиною і не поділяє її поглядів. Це я знаю з його слів. Ці факти, які були сьогодні озвучені, є у відкритих джерелах, це не якась таємниця. Жодного стосунку до Росії, до Чуркіна Білий не мав і не має, наскільки я знаю”. 

Водночас Андрій Садовий пообіцяв, що особисто попросить керівника Служби безпеки України у Львівській області дослідити всі ці факти, але наголосив, що звинувачувати людину може тільки суд. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ