Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Вперше у Львові «Модний салон XIX століття»

Старовинне дамське вбрання та аксесуари (перша половина ХІХ століття, Західна Європа) будуть представлені на виставці у Львові. 4 травня о 16.00 год у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) вперше у Львові буде представлено колекцію автентичних старовинних суконь та аксесуарів, що були модними майже 200 років тому. В експозиції виставки – раритетні строї з приватної збірки українського колекціонера, киянки Марини Іванової. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Виставка проходить під патронатом Львівської міської ради в рамках офіційної програми святкування Дня міста Львова.

«Свою колекцію, яку творять добре збережені мистецькі речі, Марина Іванова комплектувала упродовж майже тридцяти років. Її виняткове, з огляду на історико-мистецькі вартості зібрання, аналоги якого простежуємо лише у лічених світових музеях, складається сьогодні майже із 40 модних ансамблів. Це – аристократичне жіноче вбрання із предметів дамського туалету, що входило до гардеробу світських осіб Європи та Америки (перша половина ХІХ- початок ХХ ст). Окрім розкішних суконь, спідниць, блузок, накидок, у колекції представлено близько ста витончених капелюшків, сотні сумочок, десятки парасольок, пар взуття, віял та інших «історичних дрібниць», - розповідають організатори виставки.

Сама Марина називає себе «рабинею колекції», адже зберігає історичний скарб в умовах міської квартири, де створює йому особливі «музейні» умови - необхідну вологість повітря та температуру, уникаючи прямого сонячного світла. Власноруч виготовляє і манекени, оскільки на сучасний манекен такий стрій надягти неможливо, адже об’єм талії за канонами тодішньої моди дорівнював 55 см.

За роки колекціонування Марина стала експертом з моди – вивчала спеціалізовану літературу, збирала старовинні журнали моди позаминулого століття. Така методика забезпечила фаховий зріст. Сьогодні власниця колекції може безпомилково «атрибутувати» будь-який фасон сукні з точністю до 5-ти років, визначити усі предмети дамського туалету, розповісти про деталі одягу, які були на устах у європейських модниць ХІХ ст., а сьогодні – безнадійно забуті. Своє унікальне зібрання одягу Марина доповнює предметами старовини, що буди неодмінними в гардеробі кожної світської дами. До прикладу, це металеві скрині дивовижної форми, що герметично закриваються, не даючи проникнути всередину волозі. Саме їх використовували під час корабельних подорожей, для перевезення капелюшків. Це і дитячий велосипед, у вигляді конячки, а також безліч інших речей, що передають витонченість, яка, на жаль, зникла з нашого сьогодення. Завдяки фанатичному відношенню Марини до цих позамодних речей, ми маємо можливість відтворити образи того часу, коли жінки «створювали себе» за допомогою моди, як витвір мистецтва, живописне полотно. Водночас можемо втамувати спрагу краси цими старовинними речами, створеними з таким смаком і майстерністю.

Також в рамках виставки, яка триватиме упродовж двох місяців в НМЛ ім. А. Шептицького, плануються: екскурсії на експозиції иставки «Модний салон ХІХ століття» та лекції з історії моди, які проведе власниця колекціїМарина Іванова; лекція відомого історика моди та телеведучоїНаталії Рєзанової, авторки книг з історії костюму; покази фільмів, концерти камерної музики, показ сучасної моди тощо.

Ініціатори та організатори проекту: Громадська організація «Жінки майбутнього», Благодійний фонд сприяння розвитку моди (президент Людмила Черватюк), Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Фотогалерея Юрія Тітовця, Громадська організація «Галицький Клуб «Інтеграція».

Партнери проекту: Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, Львівська обласна філармонія, Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові.

3 травня у Львівській міській раді відбудеться прес-конференція за участю: Марина Іванова, власниця колекції; Людмила Артем’єва, актриса; Андрій Вороновський, начальник управління культури Львівської міської ради; Ігор Кожан, генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького; Юрій Тітовець, голова Громадської організації «Галицький Клуб «Інтеграція»; Володимир Сивохіп, директор Львівської обласної філармонії, Наталія Рєзанова, історик моди.

Під час прес-конференції відбудеться презентація фільму про колекцію Марини Іванової, а також буде представленокілька експонатів виставки.

4 травня о 16:00 год – урочисте відкриття виставки «МОДНИЙ САЛОНXIX століття». Національний музей у Львові імені Андря Шептицького.

Спеціальний гість відкриття – відома актриса, уродженка Львова, володарка багатьох телевізійних нагород Людмила Артем’єва, зірка телесеріалу «СВАТИ».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ