Слухай онлайн
Політика  |  Культура

В'ячеслав Кириленко: Кіно може стати способом захисту національної безпеки

В'ячеслав Кириленко: Кіно може стати способом захисту національної безпеки. Повідомили у прес-службі віце-прем'єр-міністра

Національний кінематограф має враховувати виклики, породжені агресією та інформаційною війною проти Української держави, і стати інструментом захисту національної безпеки.

Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко заявив під час наради щодо стратегії розвитку і поточних проблем національного кінематографу.

«Кіно при правильному підході, при вдалому менеджменті може стати інструментом боротьби за національну безпеку країни. Взагалі, культура – це питання, яке виходить на рівень національної безпеки», - сказав В’ячеслав Кириленко.

«Саме зараз треба зробити прорив і зробити те кіно, яке будуть дивитися українці про Україну – де наші люди, наші вулиці, наші герої будуть в кадрі», - сказав Віце-прем’єр-міністр. Він висловив сподівання, що внаслідок прийняття закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційноготелерадіопростору України» (передбачає регулювання розповсюдження в Україні аудіовізуальних творів, в яких міститься популяризація дій силовиків держави-окупанта) відновиться українське кінотелевиробництво.

«Відновиться частина телеринку, відновиться можливість для постановки на конвеєр українських телесеріалів. Майстрів у нас величезна кількість. Масовість, масштаб дадуть видатні речі, які українці будуть із задоволенням дивитися. Все це треба робити зараз – в 2015 році. Не зробимо зараз – все повернеться на круги своя», - вважає Віце-прем’єр-міністр.

В’ячеслав Кириленко навів дані, за якими 2014 року в прокаті було лише 16 українських фільмів з 255, або 5,8% від загальної кількості продемонстрованих фільмів. При цьому переважна більшість іноземних фільмів – російського виробництва. Віце-прем’єр-міністр підтримав політику заборони демонстрації фільмів і серіалів, які мають антиукраїнську направленість.

«Добре, що Держкіно останнім часом жорстко підійшло до цього питання, і я як Віце-прем’єр-міністр підтримую такі підходи: фільми та серіали, в яких прославляється наруга над українцями і нищення нашого суверенітету, не повинні отримувати прокатних посвідчень. Якщо вони були видані кимось, помилково або навмисно, то вони будуть анульовані», - сказав Віце-прем’єр.

Довідково

В грудні Держкіно відмовило у видачі прокатних посвідчень російським стрічкам «Тарас Бульба», «Кремінь» і «Кремінь-2», а також російському фільму «Мами-3», що є продовженням франшизи «Мами».

9 грудня Держкіно за рекомендацією Експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів заборонило 71 фільм і серіал з Іваном Охлобистіним, у тому числі - серіали «Інтерни» та «Метод Фрейда». Раніше, 4 листопада, Держкіно заборонило 69 фільмів і серіалів з Михайлом Пореченковим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ