Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: Вятрович у рамках фестивалю Історія.UA презентує книгу “Не історичні миті
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

В’ятрович у рамках фестивалю "Історія.UA" презентує книгу “(Не) історичні миті”

Відомий історик Володимир В’ятрович завдяки видавництву «Клуб сімейного дозвілля» постане перед читачами в несподіваному амплуа — автора короткої прози. Свою книгу «(Не)історичні миті. Нариси про минулі сто років» В’ятрович представить на презентації у рамках фестивалю "Історія.UA" у Києві

Книга містить 38 нарисів-миттєвостей, вихоплених з останнього століття української історії: потяг, що везе київських студентів під станцію Крути; хлопчик в українському селі, який вмирає від голоду в 1933-му; останні бійці УПА в останній криївці; радянський концтабір, де гине поет, але лишаються жити його вірші; зрештою — Майдан 2014-го й російсько-українська війна.

«(Не)історичні миті» — це розповіді не про звичні нам із підручників ключові події минулого, які змінювали хід історії, — пояснює автор Володимир В’ятрович. — Миті фокусування дійсності, коли в одній хвилині можна побачити ціле життя людини чи навіть усього покоління. Вони — як маленькі уламки історії, кожен з яких, проте, дозволяє розгледіти її велике полотно. Осколок розбитого дзеркала стає окремим дзеркалом”.

Катерина Новак, керівниця проектів видавництва «КСД» говорить: «Мене підкупила глибинна сутність книжки — людина ніколи не знає, коли прийде “саме та мить”, доля не вивішує оголошення “Чоловіче, зараз важливо! Не страть”, ми маємо бути людьми кожної миті».

Модератор презентації — українська журналістка, телеведуча та громадська діячка Ілона Довгань

Володимир В’ятрович, к.і.н., Голова Українського інституту національної пам’яті. У 2008—2010 роках очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КҐБ. У 2010—2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював Центр досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Український інститут національної пам’яті започатковує Фестиваль «Історія.UA» в рамках якого відбудуться презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичні та мистецькі інсталяції.

Час: 14 жовтня, субота, 16:00

Місце: Будинок кіно (зелена зала), м. Київ, вул. Саксаганського, 6, метро Палац Спорту

Центр досліджень визвольного руху

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ