Видано книгу про життя людей вивезених на примусові роботи до Австрії під час Другої світової війни
Слухай онлайн
Cуспільство

Видано книгу про життя людей вивезених на примусові роботи до Австрії під час Другої світової війни

6 травня відбулася презентація книги австрійського письменника Губерта Файхтльбауера “Примусова праця в Австрії”. Книга видана на відсотки від коштів зібраних австрійським “Фондом примирення”, що займається виплатою відшкодувань людям вивезеним під час Другої світової війни з Східної Європи на примусові роботи.

“Ця книга є символічним жестом спокутування, а не загладжування вини, оскільки суму  відшкодування не можна порівнювати з понівеченими долями і  вкладом цих людей в економіку Австрії. Проте видання цієї  книги  це великий крок до порозуміння”- зазначив пан Губерт. Письменник прочитав багато листів від  людей, які були відправленими на примусові роботи і зрозумів, що для них важливе не саме відшкодування, а можливість бути почутими світом. Книга “Примусова праця в Австрії” видана англійською, німецькою, польською і російською мовою. Попри те, що частка українців, які були на примусових  роботах Австрії  є чи не найбільшою, книга не має  українського перекладу.  
Для того, щоб зробити крок взаємо порозуміння в Австрії було створено “Фонд примирення”. Фонд вже виплатив 352 мільйони  євро ста тридцятьом  тисячам осіб, з них  близько сорока тисяч українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...