Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

«Вишиванка Couture Третього тисячоліття» від Караванської вразила дипломатичну еліту з усього світу у Римі

У Римі на віллі Tre Madonne відбулася презентація нового мистецького проєкту «Птахи співають і у час війни: Vyshyvanka Couture Третього тисячоліття від Оксани Караванської».
Фото: Юрій Ганчук

При організації та сприянні Посольства України при Святому Престолі і Суверенного Мальтійського ордену та Посольства Бельгії при Святому Престолі за підтримки Благодійного Фонду Козицького відбувся вишуканий вечір високої української моди та синергії мистецтв, який зібрав дипломатичну еліту з усього світу.

Неординарна мистецька подія з України, презентована дипломатичному корпусу, стала посланням іноземному глядачеві про вічне і красиве, про українські духовність і естетику, що протистоять війні і допоможуть Україні здобути Перемогу. Проєкт є важливою складовою культурної дипломатії та промоції української культури у світі. 

Караванська - єдиний дизайнер в Україні, що вже понад десять років створює колекції Haute Couture та здійснює культурну дипломатію України на найвищому рівні по всьому світу: Нью-Йорк, Чикаго, Лондон, Париж, Санліс, Давос та багато інших.  

- Важливість культурної дипломатії в тому, що це немілітарне нагадування у високих колах про нас. Про те, за що ми боремося і що можемо втратити, і що може втратити Європа, - каже Оксана Караванська. - Сьогодні український народ протистоїть орді, яка хоче привласнити наше коріння, нашу історію, наш національний код, стерти нас як націю з лиця землі. Мистецтво і мода - потужні інструменти впливу, «м’яка сила», через яку маємо можливість розповісти про наші унікальність, самобутність, давність нашої культури, і водночас показати Україну як сучасну, модну, креативну державу, як невід’ємну частину Європи - історично і в сьогоденні.  

Цього разу українська дизайнерка запропонувала синергію мистецтв: на розкішній бельгійській віллі середини XVІ століття зустрілися мода, театр, музика, слово, спів, живопис та ювелірне мистецтво. У Римі Караванська представила нову історію “Vyshyvanka Couture Третього тисячоліття”, де авторкою сучасної вишивки вкотре стала дизайнерка Ксенія Уманська. Режисуру до дефіле створила українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка, а разом з театром «Слово і Голос» - живий музичний супровід.  

Ексклюзивним доповненням до перформенсу стала виставка картин відомих українських художників, батька та сина Віктора і Макара Москалюків й ювелірного мистецтва від студії Miro Art. Так Благодійний фонд Козицького вперше долучився до фешн-проєкту. Основною місією Фонду є промоція українського мистецтва у світі. За останні два роки Фонд організував 37 виставок сучасного українського мистецтва у світі, у 18 країнах.  

У день презентації проєкту “Птахи співають і у час війни” Оксана Караванська та Наталія Половинка взяли участь в загальній аудієнції з Папою Франциском та мали можливість безпосереднього спілкування із понтифіком. Папа звернувся до українських мисткинь українською. Караванська подарувала Папі Франциску яскраву подушечку із зображенням українських діток і подякувала йому за допомогу в поверненні українських дітей до України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ