Слухай онлайн
Cуспільство

Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), архиєпископ Львівський, відслужив панахиду за воїнами УГА на Янівському кладовищі

11 червня, у день Зіслання Святого Духа, Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), архиєпископ Львівський відслужив панахиду за воїнами УГА на Янівському кладовищі, що у Львові. Співслужили Владиці о. Дмитро Черкас, о Володимир Козіброда, о. Ігнатій, студит.

На цьому місці поховано 700 стрільців, які загинули в українсько-польській війні. З року у рік тут відбуваються подібні заходи. У перший день Зелених свят - на Янівському кладовищі, у другий – на Личаківському.
Звертаючись до присутніх, архиєпископ сказав: «Ми надіємося, що добрі християни дбали й дбають за спасіння своїх душ. Що ті, чиї кості залягли у землю, каялися перед Богом та перепрошували ближнього за вчинені кривди... Хай ласкавий Господь помилує душі усіх померлих, а особливо з наших родин, наших знайомих та тих, хто впав смертю з любові до свого народу! Бо такі показали найбільшу любов: „Більшої любові ніхто не має від цієї, щоб хто душу свою поклав за своїх друзів”. Згадаймо у своїх молитвах душі палких любителів свого народу, героїв нашої нації, щирих патріотів-українців, котрі нічого не жаліли, навіть, життя, щоб вибороти волю прийдешнім поколінням! Хай Господь ласкавий змилосердиться над тими, кому потрібно його милосердя! Прийми, о милосердний Господи, наші молитви та милостиво упокой душі, що за них приносимо наші покірні молитви».
Ведучим цього заходу був Ігор Калинець, після вступних слів якого до присутніх звернувся Андрій Садовий, міський голова Львова. Також слово мав письменник Роман Дідула. Крім того, архиєпископ відслужив панахиду на могилі Ольги Басараб.
Про це повідомив о. Олег Панчиняк, прес-секретар Львівської архиєпархії.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...