Ветеран Тарас Тиньо разом з дружиною розвиває свою справу з пошиття дитячого одягу. Під брендом «TaNa Baby» можна придбати речі їхнього виробництва для немовлят та дітей до 4 років. Про це повідомляє ЛМР.
«Нас надихнули наші доньки. У нас народилось дві доньки, і ми були в пошуках одягу для них. Шукали серед наших українських брендів, досліджували їхню концепцію: вони були якісні й не дорогі. Тож ми вирішили йти цим шляхом.
Ми привозимо самі тканину. Наша концепція – зменшити собівартість речей, не роблячи великої націнки на них, отримувати свій заробіток і давати батькам можливість придбати якісний одяг за доступну ціну. Тобто ми робимо пошив повного циклу від початку і до кінця. Від натільного до верхнього одягу», – розповів ветеран.
Ще один ветеран та учасник навчання «Відвага до бізнесу» Петро Ганзій після важкого поранення подумав, де він тепер зможе стати корисним. Так чоловік вирішив розвивати економіку через підтримку малих та середніх підприємців.
«Ідея мого бізнесу – це підтримка мікро, малого та середнього бізнесу в Україні. Це мобільний додаток, який стане містком між бізнесом і користувачами. З його допомогою можна буде відстежувати акції, надавати послуги та товари», – розповідає захисник.
«Цей бізнес існує з 2016 року, його заснував мій чоловік Юрій Руф. Юра загинув 1 квітня у 2022 році на війні, а я продовжую його діяльність. У нас є і одяг, і аксесуари. Це худі, футболки, кепки, шкарпетки, горнята, сумки. На жаль, фізичного магазину в нас немає, але, можливо, ці навчання дадуть мені поштовх», – розповідає жінка.
Віктор Пермяков після поранення у війську прагне розвивати власну перепелину ферму та поширювати здорову вуличну їжу.
«Я маю невелику перепелину ферму і хочу робити продукти переробки: паштети, продавати рулети, копчені яйця, перепілки копчені, сублімати для альпіністів та туристів.
Моя ідея полягає в такому новаторстві гастрономічної культури. Коли ми ходимо вулицями, ми купуємо шаурму, кебаби, а чому би нам не спробувати робити ту ж саму продукцію, тільки здорову. І ви можете купити перепілку-гриль чи спробувати яйця мариновані в соусі – тобто бути стильним, модним і гарно харчуватися», – каже Віктор.
Військовий медик Андрій Посікіра з 2014 року працює над комплексною допомогою ветеранам АТО і членам їх сімей у просторі «Фенікс». Після повернення з передової ветеран прагне відновити центр і підтримувати захисників.
«У нашому партнерстві будуть психологи, фізичні реабілітологи, лікарі. Ми надаватимемо комплексні послуги з психічного благополуччя, будемо певні соціальні питання закривати – потреби ветеранів і, звичайно, медичні.
Ми запустили новий напрям – перевезення військових на кріслах колісних. У нас з’явилось 3 обладнаних автомобілі, на яких працюють військові з інвалідністю. За принципом “рівний – рівному” допомагають один одному. Нам не вистачає фінансової стабільності», – розповів ветеран.
Цього разу в Центрі підтримки підприємництва, що діє при Львівській міській раді, на курсі навчається 60 учасників: ветерани та їх рідні. За десять днів тренінгів учасники вчаться складати маркетинговий, фінансовий та бізнес-план, заповнювати грантову заявку. Також навчання доповнили курсом зі зйомки відео, аби учасники розуміли як правильно знімати свій продукт чи послугу. Окрім цього є навчання ментального здоров’я, доступності бізнесу та розміщення вивісок.
«Після завершення навчань учасники можуть податися на грант. На створення бізнесу ми даємо 260 тисяч гривень, а на розвиток бізнесу – 300 тисяч гривень. Фінансується ця програма Львівською міською радою спільно з нашими партнерами – чеською гуманітарною організацією “Людина в біді”. А навчальна програма реалізовується за підтримки громадської організації Центр “Жіночі перспективи” та Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради», – розповіла Юлія Войтехова, директорка ЛКП «Центр підтримки підприємництва» Львівської міської ради.
У межах навчань учасники також відвідують успішні ветеранські бізнеси. Цього разу вони були у магазині взуття, який відкрила дружина воїна Катерина Вовк. Вона також проходила навчання від міста та отримала грантову підтримку в рамках програми «Відвага до бізнесу».
«Я отримала 100 тисяч від міської ради і 200 тисяч від “Людина в біді” – разом 300 тисяч, додала своїх 119 тисяч і викупила за ці гроші машину – вантажний автомобіль, який мені допомагає в роботі. Ми влаштували водія. Тож тепер я маю більше часу на розвиток свого бізнесу, створення контенту для ведення бізнесу. Це дало мені хороший поштовх», – каже Катерина.
Наступні навчання бізнесу стартують вже 14 квітня та триватимуть до середини травня. Тут також заплановано дві групи до 60 учасників загалом.
Зареєструватись можна за посиланням.
Нагадаємо, у Львівській міській раді діє програма ваучерної підтримки для започаткування чи розвитку власної справи ветеранів, чи їх рідних. У 2023 році 30 ветеранів та їхніх дружин отримали до 300 тисяч гривень ваучерної підтримки на свій бізнес, а минулого року сертифікати отримали ще 53 ветерани та їх рідні. Загалом Львівська міська рада пропонує вже 13 видів ваучерів для допомоги підприємцям.
Також у Львові запрацювала мапа ветеранського бізнесу. Тут можна знайти підприємства, засновані ветеранами та їх рідними. Мапу створили працівники департаменту економічного розвитку Львівської міської ради з метою підтримки та промоції підприємств, заснованих ветеранами. Ветеранів-підприємців та їх рідних запрошують заповнювати форму за посиланням, щоб ваш бізнес також розмістили на мапі.
