Слухай онлайн
Економіка

Як Україна фінансує своїх вбивць

Блокада торгівлі з окупантами потрібна, щоб припинити торгові відносини з окупованими територіями. Таку думку в коментарі Гал-інфо висловив воєнний експерт, голова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

«Торгові відносини з окупованими територіями ОРДЛО, а вони є і це доведено проплатами, не можуть існувати на третьому році війни, бо це окуповані території. Прикро, але ця торгівля – це бізнес силових відомств, і це дуже грубі гроші», - сказав Дмитро Снєгирьов.

Він підкреслив, що блокада має бути на державному рівні, а не на рівні добровольців, ветеранів АТО.

«Якщо ініціативу проявили, так звані низи, то це є свідченням певних настрої у суспільстві. Держава ж має підтримати цю ініціативу та розвинути її. Натомість у нас не те що підтримки нема, у нас взагалі йдуть незрозумілі заяви від керівництва країни. Хоч ще рік тому риторика керівництва була іншою. Наприклад, екс-генпрокурор Віталій Ярема закликав припинити поставки вугілля та не фінансувати тероризм. Що змінилося і чому так змінився світогляд можновладців?», - зазначив Дмитро Снєгирьов.

Він нагадав, що частина акцій Слов’янської ТЕЦ належить сину президента-втікача Януковича. Тобто Україна й надалі фінансує «сім’ю».

Він переконаний, що за півроку вже можна було зробити так. щоб українські підприємства були незалежні від вугілля з окупованих територій.

«Так звана «влада» окупованих територій заборгувала Україні за світло, а нам говорять про торговельні відносини і енергетичну кризу, але яка криза, якщо вони винні нам 24 млрд грн? Виходить так, що ми задурно даємо їм електроенергію. Зверніть увагу, що борг тільки Луганська за воду становить 270 млн грн, а на рахунки Попаснянського водоканалу, підприємства, яке здійснює водопостачання на окуповані території, нараховано лише 20 млн грн.

Показовим є і той факт, що Алчевський меткомбінат, який розміщений в ОРДЛО, заборгував нам тільки за електроенергію 700 млн грн! Алчевський меткомбінат належить російському власнику — «Внешэкономбанку», головою наглядової ради якого є Дмитро Медведєв. Це взагалі прийнятно?», - зазначив він.

Дмитро Снєгирьов також додав, що 30% енергопотужностей в Україні належить російському капіталу.

«Чому за час війни та російської агресії не вивели із залежності ключові енергетичні об’єкти? Вони практично тримають нас за горло. Ахметов маніпулює і погрожує банкрутством шахт та підприємств, хоч все це робиться штучно», - переконаний Дмитро Снєгирьов.

Він також спростував заяви Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про енергетичний колапс.

«12 січня 2017 року в «Урядовому кур’єрі»  було опубліковане  інтерв’ю пана Насалика, який говорить, що на вугільних складах у нас зберігається 1,9 млн тонн вугілля і що цього вугілля більш ніж достатньо, щоб ми успішно закінчили опалювальний сезон. Більше того, він говорить навіть про надлишок. Ці заяви були ще до початку блокади. Як тільки стартувала блокада, пішли заяви прямо протилежні, що на вугільних складах немає запасу вугілля і ситуація критична. Навіть називають цифри – 800 тонн вугілля. Питання, а що змінилося?», - зазначив Дмитро Снєгирьов.

Він переконаний, що блокада ОРДЛО торкнулася в першу чергу корупційних схем постачання вугілля з окупованих територій в Україну.

«Заяви про те, що, перекриваючи фінансовий потік, який є прибутком для окупантів та ватажків бойовиків, ми відштовхуємо українців на окупованих територіях, є не коректними. Навпаки, таким чином ми наближаємо момент визволення тих територій», - сказав Дмитро Снєгирьов.

Він переконаний, що блокада позбавить ватажків ОРДЛО джерел фінансування.

«Основним джерелом грошових потоків для них був продаж вугілля українській стороні. За даними СБУ, 47% від реалізації вугілля йшло на фінансування незаконно озброєних формувань. Тільки за останній рік вугледобування на окупованих територіях збільшилося на 59%. Цікаво, що вартість видобування вугілля на окупованих територіях коливається в розмірі 500-600 гривень за тонну, тоді як Україна купує те саме вугілля по 1 730 грн. Окупанти в ОРДЛО на "законодавчому" рівні прийняли рішення про стягнення податків в розмірі 320-350 гривень з кожної тонни вугільної продукції», - заявив Дмитро Снєгирьов.

Він наголосив: «Я особисто підтримую блокаду! Переконаний, що в умовах війни торговельні стосунки з країною-окупантом та окупованими територіями неможливі ні з економічної, ні з моральної точки зору. Розмови про необхідність закупівлі антрацитового вугілля на окупованих територіях протягом ще трьох років є свідченням або непрофесійності уряду, або його прямої зацікавленості в цих корупційних схемах. Протягом 6-7 місяців Україна безболісно може відмовитися від, як мінімум, 6,5 млн тонн з 9 млн тонн, які зараз закуповують на цій території, але для цього потрібна політична воля».

Фото - dn.depo.ua.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ