Слухай онлайн
Надзвичайні події

Як вижити в небезпечній ситуації і на війні: Мінкульт підготував брошуру з порадами для громадян

В Україні вийшла інструкція, фактично стислий набір порад, як діяти, щоб уберегтися в небезпечних ситуаціях, зокрема на війні.

Брошура доступна для скачування  в форматі PDF на сайті Центру інформаційної безпеки при Мінкульті.

"Нещодавня ескалація на кордонах України виявила величезний запит на практичні поради, як діяти звичайним людям. Страх та паніка, як відомо, є найкращим підґрунтям для проведення дезінформаційних операцій. Ми взяли за зразок шведську брошуру, яка є надзвичайно короткою, але при цьому містить практичні поради. Брошуру легко і швидко прочитати в момент безпосередньої небезпеки. Однією з найбільших її цінностей є поради — як поводити себе в інформаційному полі", — зазначила керівниця Центру страткомунікацій та інформбезпеки Любов Цибульська.

Міністерство вважає, що інструкція стане в нагоді як для ознайомлення заздалегідь, так і для того, "щоб не розгубитися в момент небезпеки".

Зміст:

  • поради до підготовки домівки;
  • що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій;
  • що не слід робити в жодному разі;
  • як не стати жертвою дезінформації;
  • що робити після отримання сигналу "всім увага";
  • що слід знати, опинившись в зоні обстрілу а) стрілецькою зброєю, б) артобстрілу, в) обстрілу з систем залпового вогню;
  • як підготувати "тривожну валізу";
  • що має бути в аптечці.

Найближчим часом відомство надрукує для мешканців сходу і півдня України перші 100 000 примірників. Їх роздадуть місцевим жителям військові. Пізніше її додрукують для поширення у всіх областях України.

Брошуру перекладуть російською та кримськотатарською мовами, а також англійською, щоб поділитися досвідом з міжнародними партнерами.

"Ми закликаємо завантажувати, читати і поширювати її. І закликаємо громадські організації, центральні та регіональні органи влади викладати брошуру на своїх інформаційних ресурсах", - пишуть у відомстві.

Онлайн версію брошури можна завантажити тут.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ