Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Яку допомогу від міста можуть отримати учасники АТО: перелік

Управління соціального захисту Львівської міської ради реалізує 5 міських програм соціальної підтримки мешканців м. Львова, на реалізацію яких у міському бюджеті на 2017 рік закладено кошти у сумі 161,7 млн. грн. Дві з п’яти програм стосуються підтримки та захисту інтересів учасників антитерористичної операції, повідомила прес-служба ЛМР.

Для реалізації цих програм у міському бюджеті м. Львова закладено 116,4 млн. грн., тобто 74 % соціального бюджету Львова.

За кошти міського бюджету бійцям та членам їх сімей надаються такі види допомог та пільг:

1. 75 % знижка плати за ЖКП бійцям-добровольцям, статус яких визначений у порядку, затвердженому Львівською обласною радою, та членам їх сімей, місце проживання яких зареєстроване у м.Львові, крім абонентної плати за користування квартирним.

2. 50 %  знижка плати за ЖКП членам сімей загиблих (пропалих безвісті) або померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, крім абонентної плати за користування квартирним (в цілому надається 100 % знижка плати за ЖКП).

3. Одноразова матеріальна допомога учасникам антитерористичної операції – мешканцям м. Львова, які потребують дороговартісного лікування.

4. Одноразова матеріальна допомога на оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції – мешканців м. Львова (від 2,0 до 5,0 тис. грн. залежно від категорії дітей, не більше 10,0 тис. грн. - за рішенням комісії). Також, за словами начальника управління соціального захисту ЛМР Наталії Демкович, право на цю допомогу мають учасники бойових дій, які у поточному році перебувають в зоні антитерористичної операції впродовж 45 діб.

5. Одноразова матеріальна допомога дітям загиблих та пропалих безвісти бійців до Дня святого Миколая  (10 тис. грн. до досягнення ними 23 років у разі навчання).

6. Грошова компенсація інвалідам війни I-III групи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції – мешканцям м. Львова, на реабілітацію або санаторно-курортне лікування   (І група – 50 тис. грн., ІІ група – 10 тис. грн., ІІІ група – 8 тис. грн.). Інваліди війни самостійно обирають собі реабілітаційний або санаторно-курортний заклад.

7. На вирішення соціально-побутових питань учасників антитерористичної операції (одноразова матеріальна допомога у розмірі 100 тис. грн.). «Допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис грн. мають право отримати також родичі померлого учасника бойових дій. У квітні внесені зміни до Програми, оскільки були такі факти, що учасник звернувся, а на час, коли комісія розглядала його документи, він помер, і захворювання не було пов’язане з захистом Батьківщини», - зазначила начальник управління соціального захисту ЛМР Наталія Демкович.

8. Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій та Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають бійцям та членам їх сімей послуги психологічної підтримки, а саме: індивідуальна консультація (психоедукація, травма війни, ПТСР), групова робота (тренінги, групи взаємопідтримки), робота з сім’ями, сімейне консультування.

9. Управління культури департаменту розвитку надає безкоштовне навчання учням початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (школи естетичного виховання), батьки яких загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.

10. Управління освіти департаменту гуманітарної політики забезпечує безкоштовним харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності м. Львова дітей бійців та вихованців дошкільних навчальних закладів дітей бійців.

11. Управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики залучає дітей учасників антитерористичної операції до Програми навчання плаванню у м. Львові.

«В цьому році також з’явилася матеріальна допомога до Дня Батька і Дня Матері батькам загиблих бійців. Незалежно від того, чи проживали ці батьки у місті Львові, вони можуть отримати допомогу в розмірі по 5 тис грн.», - зазначила Наталія Демкович.

Окрім того, учасникам АТО надається реабілітаційна допомога у: відділеннях фізичної реабілітації лікарні швидкої медичної допомоги; кабінетах фізичної реабілітації, створених на базі невролоогічних відділень 5-ї та 8-ї лікарень; кабінетах фізичної реабілітації, які створені на базі районних поліклінік  м. Львова: вул. Хімічна 7а, вул. Г. Мазепи, 25, вул. Симоненка,4, пр. Червоної Калини, 68, вул. Виговського, 32, вул. Медової Печери, 1.

Щодо житла, то членам сімей загиблих та інвалідам війни І-ІІ груп з числа учасників АТО  у 2015-2016 роках  Львівською міською радою за кошти державного бюджету з частковим дофінансуванням з міського бюджету придбано 28 квартир.

Виплата грошової компенсації за належні жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей:  2016 рік – 18 родин; 2017 рік – 15 родин.

За рахунок коштів державного бюджету України реалізуються такі гарантії:

1 Разова допомога до 5 травня учасникам бойових дій, у т.ч. членам сімей загиблих (передбачено 15,6 млн. грн.).

2. У разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (передбачено 6,5 млн. грн.).

3. Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей (передбачено 18,2 млн. грн.).

4. Грошова компенсація вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації (передбачено 0,7 тис. грн.).

5. Пільги на житлово-комунальні послуги (передбачено 13,6 млн. грн.).

6. Санаторно-курортне лікування (передбачено 1,2 млн. грн.).

7. Психологічна реабілітація (передбачено 1,6 млн. грн.).

8. Професійна реабілітація (передбачено 0,4 тис. грн.).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ