Слухай онлайн
Cуспільство

Янукович потрапив до списку найвідоміших поляків

Президент України Віктор Янукович потрапив до списку найвидатніших поляків і людей з польськими корінням за версією організації Polski Network.

Як пояснили укладачі списку, предки Януковича по лінії батька були поляками і католиками (бабуся по батькові народилася у Варшаві).

"Віктор Федорович Янукович (рід. 1950) - український політик (лідер Партії регіонів), учений, професор економіки і права; прем'єр України в 2002-2005 і 2006-2007 роках, з 2010 року президент України, його предки по лінії батька були поляками і католиками (бабуся по батькові народилася у Варшаві). Противник надання статусу ветеранів партизанам з УПА і ОУН", - таку інформацію про українського президента наводить Polski Network.

Нагадаємо, відповідно до заяв самого Януковича, його батько родом із села Януки Вітебської області Білорусі, бабуся, Кастуся Іванівна Янукович, була родом з Вільнюса, а дід і прадіди по батьківській лінії були литовськими поляками.

Окрім українського президента, до списку Polski Network потрапили, зокрема, французька актриса Жюльєт Бінош, російський політик Сергій Ястржембський, білоруський економіст Ярослав Романчук, японський винахідник в області комп'ютерів Акіра Фухімото, а також один із засновників Apple Стів Возняк.

Всього до списку найвідоміших поляків увійшли 170 людей.

Polski Network - організація, яка прагне об'єднати польських професіоналів, підприємців, громадських діячів і політиків у всьому світі і пропагує ідеї взаємодопомоги вихідцям з Польщі.

ZN.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ