Слухай онлайн
Політика

Янукович: Україна має виконати зобов’язання перед Радою Європи

Президент України Віктор Янукович наголошує, що наша держава має забезпечити повне виконання усіх зобов’язань, взятих перед Радою Європи. Про це він заявив сьогодні на засіданні Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, повідомила прес-служба глави держави.

“Ми з вами повинні виконати історичну місію—врешті-решт виконати взяті Україною зобов’язання перед Радою Європи. І ми це почнемо робити спільними зусиллями, крок за кроком”, - підкреслив Президент, додавши, що робота Комісії не буде завершеною аж до реалізації цієї мети.

“Я хочу вас налаштувати на таку роботу”, - сказав Глава держави. Президент наголосив, що необхідно у найкоротшій термін зробити все належне для припинення моніторингу щодо України, щоб можна було вести мову також і про пост-моніторинг з боку Ради Європи.

“Розумію складність цього завдання. Воно не просте. І ви повинні мене зрозуміти – це не просто гасло. Я дуже рішуче налаштований це зробити.  Вирішення цих питань має бути результатом наших спільних зусиль, спільної ефективної роботи усіх гілок влади: і законодавчої, і виконавчої, і судової. Але впевнений у тому, що ми це виконаємо”, - підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що 2011-й рік для нашої країни та Українського народу є особливим. Адже ми відзначатимемо двадцяту річницю незалежності України  та 15-ту річницю прийняття Конституції.

“Ці дві ювілейні дати покладають особливу відповідальність на тих, хто за своїми посадами та своїм професійним призначенням продовжує справу, розпочату нашими попередниками. Маю на увазі справу побудови незалежної України як  європейської держави, що має розвиватися і утверджуватися на засадах, зафіксованих у 1996 році в новій Конституції незалежної України”, - сказав Віктор Янукович, наголосивши, що такими засадами передусім є свобода, демократія, верховенство права та визнання головним обов'язком держави повагу до прав людини і основоположних свобод.

Адже саме завдяки цим засадам, переконаний Глава держави,  Україна вже понад 15 років є членом однієї з найважливіших європейських структур – Ради Європи.

“Членство у цій поважній організації ми розглядаємо лише як початок курсу України на євроінтеграцію та на її довгострокову мету – стати державою-членом Європейського Союзу. Ми свідомі того, що обидві ці європейські структури засновані та розвиваються на тих же самих цінностях, що покладено в основу української Конституції”, - сказав Президент.

Водночас Віктор Янукович  відзначив кілька надзвичайно важливих зобов'язань перед РЄ, які Україна взяла на себе ще у 1996 році, однак досі не виконанала. Йдеться зокрема про зобов'язання протягом  року після вступу до РЄ прийняти закон про професійну асоціацію адвокатів та ухвалити новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Останнім часом ми суттєво просунулись в напрямі реформування судової системи, констатував  Президент, але цей процес не завершено. “Ми будемо й далі удосконалювати відповідне законодавство, спираючись на оцінки експертів та фахівців, висновки Венеціанської комісії”, - додав він.

Ще одним важливим зобов'язанням Глава держави назвав зміну ролі та функцій Генеральної прокуратури з метою приведення їх у відповідність стандартам Ради Європи. “Над цим нам також ще належить попрацювати”, - сказав Віктор Янукович.

Особливу увагу Президент приділив питанню системної конституційної реформи, яке вже постало в останні часи.

“Про потребу в ній йдеться не в одному документі європейських структур – і Парламентської Асамблеї Ради Європи, і Венеціанської Комісії, і Європарламенту. Вирішення цих та інших важливих для зміцнення демократії проблемних питань є нашим спільним завданням”, - наголосив Глава держави.

Президент нагадав про сумний досвід несистемної і непрозорої  роботи над змінами до Основного закону України, що залишився від 2004 року. 

“Ми повинні підійти до цього питання системно на основі діючих законів, і обов’язково - із залученням широкого кола громадськості. Переконаний: новий конституційний процес буде побудований на основі відкритості, публічності та легітимності”, - сказав Президент.  

Сьогодні, переконаний Глава держави, нас чекає велика робота над удосконаленням базових положень Основного Закону, які б відповідали реаліям сучасного світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ