Слухай онлайн
Політика

Янукович «застрахував» харківську угоду

Президент України підписав закон про зміни до регламенту Верховної Ради, згідно з яким депутати позбавлені права ініціювати денонсацію міжнародних угод. Порушувати подібні питання відтепер можуть лише президент та уряд. Опозиція та експерти припускають, що у такий спосіб чинна влада страхується від того, щоб після парламентських виборів депутати не спробували денонсувати ухвалені міжнародні угоди, насамперед, харківські домовленості між Україною та Росією.

Згідно із законом, депутати можуть денонсувати міжнародні угоди лише з ініціативи глави держави чи Кабінету Міністрів. Перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов вважає таке рішення виправданим, адже у передвиборний період опозиція може спекулювати на цій темі, повідомляє Радіо Свобода.

«Давайте, ще депутатам сільрад дамо можливість виступати ініціаторами денонсації міжнародних домовленостей», – напівжартома коментує він ситуацію.

Михайло Чечетов переконаний, що таким чином вдасться забезпечити послідовність державної зовнішньої політики. За його словами, у такий спосіб влада «робить державу соліднішою».

Натомість опозиціонери переконані, що влада намагається убезпечити від денонсації харківські домовленості, відповідно до яких базування російського Чорноморського флоту подовжується на 25 років. Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив член парламентського комітету у закордонних справах депутат-нашоукраїнець Андрій Парубій, співавтор законопроекту про денонсацію харківської угоди.

«Стимулом для ухвалення такого закону був законопроект про денонсацію харківської угоди, – стверджує народний депутат. – Партія регіонів явно незручно себе почувала, коли він минулого року розглядався. Але стратегічним завданням є ще більше обмежити права депутатів. Влада провадить не публічну зовнішню політику. Зокрема, досі невідомим для суспільства залишається зміст угоди про вільну торгівлю з Росією, хоч Азаров переможно повідомляв, що вона підписана».

Тепер депутати-опозиціонери мають намір оскаржити закон у Конституційному Суді. Заступник директора Центру імені Разумкова Валерій Чалий вважає, що для цього є підстави.

«Це не можна робити саме змінами до закону про регламент. Бо тут є певний пробіл який невирішений у Конституції. Чому це виникло саме сьогодні? Можливо, на виборах опозиція може отримати більшість і тоді, наприклад, поставить під сумнів харківську угоду про базування Чорноморського флоту», – зазначає Валерій Чалий.

На думку експерта, цей закон спрямований на зменшення впливу парламенту та обмежує контроль Верховної Ради над зовнішньою політикою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ