Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Яценюк: Україна терміново потребує поставок газу з Європи

На саміті в Брюсселі Арсеній Яценюк закликав країни ЄС допомогти Україні в питанні енергозабезпечення. Після анексії Криму РФ подвоїла ціну на газ для Украни, порушивши домовленості.

Глава українського уряду Арсеній Яценюк у п'ятницю, 21 березня, під час саміту країн ЄС у Брюсселі заявив про те, що Україна "терміново потребує реверсних поставок газу з Європи". Він вказав на необхідність такого кроку у зв'язку з тим, що Росія після анексії Криму порушила колишні домовленості і подвоїла ціну на газ, повідомляє dpa.

"Важливо , щоб ми всі дотримувалися єдиної думки і не дозволили нікому , в тому числі і Росії , використовувати енергоносії як нову ядерну зброю" , - цитує Яценюка dpa.

"Кращий спосіб, який дозволяє контролювати Росію , - це використання реальних економічних санкцій" , - зазначив глава українського уряду.

Тим часом , як заявив прес -секретар російського президента Дмитро Пєсков 21 березня газеті "Ведомости" , Москва не бачить підстав далі гарантувати знижку , надану Києву в 2010 році в обмін на базування Чорноморського флоту в Севастополі. "Такого поняття як знижка на газ для України за базування Чорноморського флоту більше не існує. Тепер вона не може застосовуватися ні де- юре , ні де- факто" , - сказав Пєсков.

Угоду про продовження перебування російського флоту в Криму в обмін на знижку в розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів газу було підписано в Харкові в квітні 2010 року. З урахуванням цієї знижки Україна в 2013 році платила близько 400 доларів за тисячу кубометрів газу. У грудні після відмови України від підписання угоди з ЄС "Газпром" надав Києву ще одну знижку , і з січня 2014 ціна знизилася до 268,5 долара за тисячу кубометрів.

На даний момент Україна має платити за тисячу кубометрів російського газу найвищу ціну в Європі - 480 доларів (348 євро) , повідомляє AFP. Заборгованість перед " Газпромом" , за даними газети "Ведомости" , становить 1,8 мільярда доларів. Євросоюз вже розробляє механізми реверсних поставок газу , які, зокрема , забезпечують поставки блакитного палива зі Словаччини в Україну.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ