Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Яворівканалу загрожує міжнародний скандал через забруднення транскордонної річки Шкло

Держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища проведено інспекційну перевірку у м. Яворів щодо встановлення фактів забруднення поверхневих вод річки Шкло внаслідок несанкціонованих скидів стічних вод. Перевіркою встановлено, що господарсько-побутові стічні води, які приймаються МКП «Яворівканал» до каналізаційної мережі, без проходження очистки скидаються із каналізаційних колекторів трьома випусками, – повідомила Державна екологічна інспекція у Львівській області.

 

Скид неочищених стоків здійснюється безпосередньо в  транскордонну річку Шкло і призводить  до значного забруднення та погіршення екологічного стану річки,  що може спричинити загибель водних живих ресурсів і як наслідок - складну некеровану санітарно-епідеміологічну ситуацію.

 

Відповідно до ст. ст. 44, 70 Водного кодексу України, скид стічних вод у поверхневі водні об’єкти заборонено. У  МКП «Яворівканал»  відсутні погоджені у встановленому законодавством порядку нормативи ГДС. Виходячи із вищенаведеного, підприємство проводить самовільний  несанкціонований скид стічних вод у поверхневий водний об’єкт, що є порушенням вимог ст.ст.40, 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 44, 70, 95, 100, 110 Водного кодексу України та Постанови КМУ № 465 від 25.03.1999р.

 

Екологічна ситуація із стану водовідведення в м. Яворів є критичною і потребує реального, термінового вжиття заходів щодо відтворення водних ресурсів, приведення в належний санітарно-технічний стан мереж каналізації та очисних споруд.

 

Державна екологічна інспекція в Львівській області зобов’язала міського голову м. Яворів у найкоротші терміни вжити невідкладних заходів з метою припинення забруднення. У зв’язку з тим, що р. Шкло є транскордонною річкою із Республікою Польщею, яка входить у Європейський Союз, вимоги щодо транскордонного забруднення поверхневих вод посилені, зокрема, підвищенням штрафних санкцій і їх обов’язковою сплатою.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...