Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

ЄС і НАТО дають порожні обіцянки Україні щодо членства

ЄС і НАТО дають порожні обіцянки Україні щодо членства - екс-глава НАТО Яап де Хооп Схеффер

Колишній генсек НАТО вважає нечесним, коли Євросоюз і НАТО говорять про можливе членство України в організаціях, хоча знають, що ця перспектива, м'яко кажучи, віддалена.

Євросоюз і НАТО не повинні давати порожніх обіцянок Україні, що вона буде членом ЄС і НАТО. По-перше, тому що пройде ще довгий час, поки Україна зможе провести необхідні реформи, а по-друге, ряд країн все одно заблокують ці ініціативи, в першу чергу - через реакцію Росії.

Таку думку висловив колишній генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер на парламентській асамблеї НАТО в Гаазі.

"Зрозумійте мене правильно - давайте не будемо робити порожніх обіцянок українцям, що вони будуть членами ЄС. Це нечесно, тому що ми знаємо, що це не спрацює. Нам всім відомо, що Україна повинна стати дуже серйозною в боротьбі з корупцією, поважати верховенство права, мати хороше управління", - заявив колишній глава НАТО, передає УНІАН.

За його словами, якщо дійсно Євросоюз хоче допомогти Україні, він повинен взяти відповідальність за обіцянки, які дав Україні, Молдові та Грузії, щоб вони реально рухалися до євроатлантичної інтеграції.

Він нагадав, що не бачить Україну членом НАТО як мінімум тому, що серед самих країн альянсу залишаються такі, які були і зараз є проти участі України в НАТО.

"Я не бачу в нинішніх умовах і в найближчому майбутньому, що Грузія чи Україна будуть здатні швидко виконати необхідні умови для досягнення своїх євроатлантичних прагнень. Я так вважаю ще й тому, що я бачу дуже багато розбіжностей серед нас самих (країн-членів НАТО). Навіть (на саміті) в Бухаресті Німеччина і Франція були "дуже-дуже" проти плану дій щодо членства для Грузії і України", - сказав він.

Схеффер визнав, що однією з ключових проблем участі України в євроатлантичних спільнотах є реакція РФ, зокрема - Путіна особисто. Він також вважає, що саме ЄС частково провокує агресію Путіна своїми обіцянками іншим країнам, і результат від цього вже всім відомий по Грузії.

"Якщо ми обговорюємо Україну, це не НАТО, але ЄС є причиною того, що Путін нервує. У 2008 це був план дій щодо членства для Грузії, який привів до російського вторгнення в Грузію. Зараз це ЄС, це Україна, яка хоче бути ближче до ЄС, що для Путіна є причиною порушення міжнародного права", - попереджає колишній глава НАТО.

24 листопада, в рамках парламентської асамблеї НАТО, нинішній Генсек Йенс Столтенберг заявив, що бачить Україну в Альянсі після виконання умов членства.

Буквально днями Німеччина знову прямо дала зрозуміти, що проти вступу України в НАТО.

Дзеркало тижня 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ