Слухай онлайн
Cуспільство

Юлія Мостова очолила нове «Дзеркало тижня. Україна»

15 січня вийде перший випуск нового інформаційно-аналітичного тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Про це «Телекритику» повідомив головний редактор «Дзеркала тижня» Володимир Мостовий.

«Редактором "Дзеркала тижня. Україна"  буде Юлія Мостова. Я так вирішив», - додав він.

«Наш колектив перейшов майже у повному складі до "Дзеркала тижня. Україна". В "Ормосі" (компанія-власник "Дзеркала-тижня" - ред.) з технічної необхідності залишилося кілька людей», - сказала ТК Юлія  Мостова. За її словами, рішення заснувати юридично нове видання було викликане тривалими непорозуміннями з нащадками американського співзасновника «Дзеркала тижня» Юрія Орликова, який помер 2007 року, а також із зазіханнями Павла Лазаренка на володіння часткою газети.

«Коли Юрія не стало, для нас це була дуже велика людська втрата, - каже Юлія Мостова. - І стало зрозуміло, що його нащадки не інвестуватимуть у газету і не підтримуватимуть її. Ми пояснили їм, що погодимось на продаж їхньої частки лише у разі, якщо йтиметься про професійного західного медіаінвестора. Але вони весь час пропонували нам неприйнятних кандидатів...». За її словами, екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко, який свого часу через довірених осіб придбав у Юрія Орлікова 40% компанії, що володіла його часткою у «Дзеркалі тижня», продовжував спроби, зокрема у судовому порядку, повернути частковий контроль над виданням.

«Дзеркало тижня» ніколи не було прибутковим бізнесом, лише зводило кінці з кінцями. Ми десять років тягли економічну незалежність видання без жодної допомоги будь-кого. Ми опинились у ситуації, коли тижневик і колектив, який виплекав це видання, були позбавлені можливостей для розвитку. Крім того, ми не знали, в кого завтра могла опинитися газета. Цивілізовані медіаінвестори не хотіли мати справу з газетою, в якій є хоча б тінь Лазаренка. До самостійного виживання ми вже давно звикли, але загрози, які над нами висять, якісь швейцарські фонди, якісь голови служб безпек, які зазіхають на відсотки нащадків Орликова - це нас не влаштовує», - пояснила Юлія Мостова.

Засновниками компанії, яка видає новий тижневик, є родина Мостових. Оголошення про передплату видання «Дзеркало тижня. Україна» уже публікувалось у газеті та на сайті, одначе дотепер менеджмент газети не давав коментарів щодо зміни назви.

За словами Юлії Мостової, в подальшому плануються певні зміни у форматі видання та його інтернет-версії, одначе поки що деталі не розголошуються.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ