Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України
Слухай онлайн
Політика

Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України

Президент України Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України провіднику ОУН Степану Бандері. Про підписання відповідного указу він сказав, виступаючи з промовою з нагоди Дня Соборності у Національній опері України

Нагороду з рук Президента отримав онук Степана Бандери.

 

Бандера Степан Андрійович (1 січня 1909 – 15 жовтня 1959) видатний політичний діяч, ідеолог українського національного руху ХХ століття, голова Проводу ОУН-Б. Народився в Старому Угринові (тепер Івано-Франківська область) в родині священика.

 

В 1932—1933 рр. Степан Бандера виконував функцію заступника крайового провідника ОУН, а в середині 1933 р. був призначений крайовим провідником ОУН. Під керівництвом Бандери ОУН було здійснено три політичних вбивства, — шкільного куратора Гадомського, працівника ГПУ Олексія Майлова та вбивство міністра внутрішніх справ Пєрацького. В червні 1934 року був ув'язнений польською поліцією і був під слідством у в'язницях Львова, Кракова й Варшави до кінця 1935 року

 

Після смерті Євгена Коновальця, згідно з заповітом, Провід ОУН очолив полковник Андрій Мельник. проте група молодих націоналістів на чолі з Степаном Бандерою почала домагатися від полковника Андрія Мельника зміни тактики ОУН. Конфлікт набрав гострих форм і призвів до розколу. Від ОУН відійшов осередок Бандери, який у лютому 1940 року утворив «Революційний Провід ОУН» й перебрало собі назву ОУН-Р (пізніше — ОУН-Б; ОУН-СД). Рішенням Проводу Організації 30 червня 1941 р. проголошено відновлення Української Держави у Львові. Проте Гітлер доручив своїй поліції негайно зліквідувати цю «змову українських самостійників», німці заарештували Бандеру вже через кілька днів після акту проголошення віднови Української Держави — 5 липня 1941.

 

В грудні 1950 р. Бандера пішов з посту Голови Проводу ЗЧ ОУН-Б. 22 серпня 1952 р. він пішов також з посту Голови Проводу всієї ОУН-Б. Але це його рішення не було, одначе, прийняте ніякою компетентною установою ОУН-Б і Бандера залишився надалі Провідником ОУН-Б до своєї смерті в 1959 році.

 

Джерело – Вікіпедія

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...