З 25 вересня до 25 жовтня у Львові проведуть осінню одномоментну дератизацію, яка дасть можливість зменшити кількість мишей та щурів, що переносять такі смертельно небезпечні для людей хвороби, як лептоспіроз та туляремія. Комплекс заходів проведуть у підвалах житлових будинків, в лікарнях, школах, садках, парках та скверах. Про це сьогодні, 23 вересня, на прес-конференції повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міської ради Юрій Голець.
Як пояснив начальник обласного комунального підприємства профілактичної дезінфекції Зиновій Хитра, одномоментну (одночасно в усіх районах Львова) дератизацію проводять двічі на рік – навесні та восени, планове винищення щурів проводять щомісяця. «1 пара гризунів дає приплоду 600-800 щуренят на рік, а живуть щурі в середньому 6-8 років»,– наголосив він.
Зиновій Хитра зазначив, що для дератизації використовують отруту хронічної дії – антикоагулянти. «Вони є безпечними і для людей, і для собак, і для котів. Гризуни гинуть через 4-5 днів»,– пояснив він.
Для одномоментної дератизації, за його словами, вже закупили 30 ящиків готової отрути, 3 тонни пшениці, 20 л бродівіту, 40 кг ратиндану. На закупівлю зерна та отрутопринади витратили близько 30 тис. грн.
Перед початком суцільної одномоментної дератизації районні відділи профдезинфекції міста складають графіки щодо кожного комунального підприємства з визначенням дати, вулиці, будинку: графіки погоджуються з директорами ЛКП. У присутності представника ЛКП та мешканця будинку отрутпринаду розкладають тільки у підвальних приміщеннях житлового будинку. Перед початком акту дератизації ЛКП інформує про акцію жителів будинку.