За кілька днів Гриценко збере керівників регіональних структур на відверту розмову
Слухай онлайн
Політика

За кілька днів Гриценко збере керівників регіональних структур на відверту розмову

Через кілька днів Анатолій Гриценко збере керівників регіональних структур для відвертої розмови, аналізу і висновків щодо результатів президентської кампанії, буде визначено стратегію і тактику подальших дій. «Буде створена політична партія. Вона братиме участь у всіх наступних виборах, і чергових, і позачергових – місцевих, парламентських і президентських», – про це йдеться у блозі екс-кандидата у президенти.

«Нарешті бюлетені підраховано: ми набрали близько 300 тисяч голосів.

Для перемоги сьогодні цього недостатньо. Але більш ніж достатньо для наступних перемог.

Немає простих рецептів для складних і запущених хвороб. Чи міг наш показник бути вищим? Міг. Чому не став? Причин чимало, як об’єктивних, так і суб’єктивних.

Надто довго зомбували, підкуповували, розбещували і розчаровували наше суспільство. Відрізнити справжнє від фальшивого, плакатного змогли 300 тисяч громадян. Небайдужих, розумних і порядних. А ще додам – сміливих і мужніх людей, з Громадянською Позицією, які не піддалися спокусі «бути, як усі», голосуючи за «рейтингових» або технологічно-бізнесові проекти.  

Вкрай обмеженими були фінансові і медійні ресурси, які нам удалося залучити, не ідучи на поклон до олігархів. Мало було часу – з трьох місяців кампанії «пандемія» і свята залишили нам лише два. Зустрітися особисто, поговорити «очі в очі», коли надворі дощ, сніг і заметіль, я міг з десятками тисяч. А голосують десятки мільйонів… Щоб достукатися до мільйонів через телевізор, потрібні мільйони доларів, яких не було.

Наші активісти в штабах, агітатори, члени комісій і спостерігачі працювали на межі своїх фізичних можливостей, до того ж вони не отримували зарплату з центру. Будучи щирими ідеологічними однодумцями, далеко не всі мали досвід організації виборів. А частина з тих, хто поділяли наші погляди і мали такий досвід – пішли до штабів «ресурсних» кандидатів, бо людей у нас роками привчали на виборах не обирати, а заробляти.

Осередки «Громадянської позиції», зареєстрованої незадовго до виборів, у більшості областей створювалися і розгорталися вже під час самої кампанії. Ми не мали багатотисячної партії, структурованої, розгалуженої до кожного району, з досвідом участі у виборах.

Небездоганними були комунікація і організація самої кампанії, як на центральному, так і регіональному рівнях. Були прорахунки і помилки. Усім нам є над чим попрацювати, щоб винести правильні уроки на майбутнє.

Ми завершили президентську виборчу кампанію. Пройшли її чесно, прозоро і відповідально. Залишилися самі собою, не загравали з людьми і не обманювали їх. Ми говорили одне й те саме у всіх регіонах – Севастополі, Донецьку, Львові, Луцьку...

Вам усім – тим, кого знаю особисто, в обличчя, за ніками на сайті, або не знаю взагалі, – я хочу сказати ДЯКУЮ. Не формально, а дуже щиро. За підтримку. За небайдужість. За поради, пропозиції, ідеї. За критику. За гроші, переказані на рахунок або витрачені в регіонах. За приміщення, комп’ютери, автомобілі і друкарні. За рознесені власноруч і «власноніж» листівки, загітованих родичів і сусідів. За листи, смс-ки і дзвінки. За мрійливість і реалізм. За зміцнілу надію і вірність нашій спільній справі.

Через кілька днів я зберу керівників регіональних структур для відвертої розмови, аналізу і висновків. Визначимо стратегію і тактику подальших дій.

Буде створена політична партія. Вона братиме участь у всіх наступних виборах, і чергових, і позачергових – місцевих, парламентських і президентських.

На місцеві вибори 30 травня ми підемо насамперед там, де вже сьогодні зафіксований достатній для успіху рівень підтримки і де є наші активісти, які гідно представлятимуть «Громадянську позицію» в місцевій владі. Братимемо участь у виборах самостійно, чи формуватимемо блок з іншими партіями, які поділяють наші підходи і цінності, – ці тактичні питання вирішуватимемо в кожному регіоні (районі, місті) окремо.

Розуміємо, що тих людей, які потенційно готові нас підтримувати, набагато більше, ніж 300 тисяч, зафіксованих ЦВК у першому турі. З кожним днем їх стає все більше. Маємо створити середовище, відкрите для залучення нових людей до активної і продуктивної роботи на спільну мету у форматі політичної партії та/або громадської організації.

Наша політична сила будуватиметься знизу, без «традиційного» централізованого фінансування, спираючись на членські внески і добровільні пожертви самих партійців – це принципова позиція.

Нам разом буде цікаво лише тоді, коли буде почута думка кожного. Ми будемо результативними лише тоді, коли на розгляд виноситимуться різні ідеї і пропозиції, щоб обрати з них найбільш ефективні.

Зараз нам потрібна якість. Якість людей, ідей, структур на місцях. За такою якістю неодмінно прийде кількість. Ми доведемо, що небайдужі, розумні і порядні визначатимуть, якою бути нашій країні.

P.S. Після безсонної виборчої доби я зателефонував у наш центральний штаб, керівникові регіонального підрозділу. І замість звичних гудків почув пісню:

«Мы будем вместе – я знаю,

Таких, как я, – не бывает,

Таких, как ты, – не теряют,  

Мы будем вместе – я знаю».

Ці слова за день почули сотні наших людей у регіонах. Переконаний, вони посміхнулися і надихнулися :)», – зазначено у блозі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...