Слухай онлайн
Економіка

За рік надрукували 23,4 мільярда гривень - НБУ

За рік надрукували 23,4 мільярда гривень - НБУ. Повідомив Укрінформ.

Монетарна база України з початку року зросла на 23,4 млрд грн або на 7,6% і станом на станом на 27 листопада становить 330,5 млрд грн.

Так Національний банк України на своїй офіційній сторінці у Facebook відреагував на "недостовірну інформацію, яка з'являється у ЗМІ щодо обсягів емісії". 

“Cтаном на 27 листопада 2014 року монетарна база з початку року зросла на 23,4 млрд грн або на 7,6%", - йдеться у повідомленні.

За інформацією Нацбанку, обсяг грошей, які випущені ругулятором і знаходяться станом на 27 листопада 2014 в обігу, становить 330,5 млрд грн. «І це сума, сформована за більш ніж 20-річну історію існування України», - наголошують у Нацбанку.

Регулятор зазначає, що останнім часом у ЗМІ з'являється багато недостовірної інформації щодо обсягів емісії, і нагадують, що процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована. «Вона відбувається виключно в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки банків в Національному банку. І навпаки, коли гроші вилучаються з обігу, відповідна сума списується з цих рахунків. Готівкові гроші випускаються в обіг або вилучаються з обігу виключно в обмін на безготівкові», - підкреслюють у НБУ.

Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ