Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Забобони чи релігія: в Україні можна відмовититися від ID-картки і отримати паспорт-"книжечку"

Паспорт у вигляді книжечки замість ID-картки можна отримати лише у зв'язку релігійними міркуваннями та відповідно до рішення суду.
Фото: Державна міграційна служба України

Про це написало Міністерство юстиції України на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Якщо громадянин змінив прізвище чи ім'я, втратив паспорт або документ став непридатним, тоді необхідно змінювати паспорт. Це має бути ID-картка нового зразка. Проте не всі українці хочуть оформлювати саме її. Дехто бажає оформити паспорт у вигляді "книжечки".

Передісторія

В Україні перший прецедент отримання паспорта зразка 1994 року був у Житомирській області. Судді Великої палати Верховного Суду 19 вересня 2018 року захистили права громадян України, які через свої релігійні переконання відмовилися від оформлення паспорта у вигляді ID-картки і зобов'язали Міграційну службу видати документ старого зразка.

Так, були внесені зміни до наказів Міністерства внутрішніх справ і зазначено, що у разі, якщо є відповідне судове рішення, органи Міграційної служби видають паспорт зразка 94-го року, і для цього необхідно безпосередньо з судовим рішенням звертатися до органів Державної міграційної служби.

Тобто, якщо людина захотіла отримати паспорт громадянина України у формі "книжечки", а в Міграційній службі їй відмовили, то вона має право звернутися до суду з позовом про те, щоб їй видали паспорт зазначеного зразка.

При цьому законодавством чітко визначено, що необхідно звертатися за місцем своєї реєстрації. Але внутрішньо переміщені особи мають можливість звертатися за місцем свого проживання.

Коментар церкви

Ще у 2018 році Протоієрей Віталій Собко у коментарі для програми "Тема дня" Волинської дирекції НСТУ зазначив:

"Церква наразі не закликає відмовлятися від біометричних паспортів чи від ID-карток, оскільки це не є печать Антихриста. Наразі інформація, яка закладається у ці електронні засоби, не змушує християн відрікатися від віри, не має в собі ніяких ознак того, що якщо людина відмовиться приймати ці умови, які висуває держава, то вона буде мати якісь переслідування чи буде змушена відректися від Бога".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ