Слухай онлайн
Cуспільство

Забудову скасували: "Шевченківський гай" отримає новий експонат

Сьогодні у Львові оголосили рішення щодо долі незаконної забудови на території Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького. Про це повідомляє кореспондентка Гал-інфо.

Напередодні, у вівторок, 12 січня, відбулось засідання робочої групи, створеної для вирішення конфлікту щодо незаконної забудови. Зокрема, у складі групи співпрацювали заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, директор Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького Роман Назаровець та ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври Студитського уставу ієромонах Йона. 

Андрій Москаленко розповів, що група погодила три ключові питання щодо незаконної забудови:

"По-перше, будівництво, яке здійснювалось без належних документів буде демонтовано силами та коштами тих, хто його проводив". 

Друге рішення робочої групи полягає у перевезенні історичної дзвіниці, яка мала б доповнити історичний ансамбль Музею.

Роман Назаровець, стверджує, що попередньо йдеться про дзвіницю з села Тухля, адже такий варіант ще у 2016 році вже розглядався керівництвом Музею. Проте, розповідає директор Музею, можливі й інші варіанти дзвіниць. Останнє питання, затверджене на засіданні робочої групи, стосується належної організації та реалізації другого пункту.

Ієромонах Йона у коментарі Гал-інфо акцентував, що питанням перевезення дзвіниці займається виключно Музей, а тому про сприяння Лаври та особисто ієромонаха організації робочого процесу не йдеться.

"Музей, як наукова інституція проводить перемовини та перевіряє усі необхідні для встановлення параметри, з Лаврою усе погоджується уже на заключнму етапі" - розповіла Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку ЛМР.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ