Слухай онлайн
Економіка

Західна молочна група Ігоря Єремєєва і молочна компанія Галичина львівського бізнесмена Андрія Короля об'єднаються

Два найбільших молокопереробники Західної України - Західна молочна група і Галичина - об'єднуються. Злиття дозволить знизити конкуренцію за сировину і продемонструє іншим учасникам ринку, як можна вижити в кризу, повідомляє газета Дело.

Західна молочна група Ігоря Єремєєва і молочна компанія Галичина львівського бізнесмена Андрія Короля об'єднують активи. За інформацією джерела, частки у новоствореній компанії розподіляться в пропорції 60% на 40% на користь Єремєєва. "Зараз документи про об'єднання перебувають на розгляді Антимонопольного комітету", - підтвердив газеті комерційний директор компанії Галичина Іван Саломатін. За його словами, головна причина, яка спонукала сторони до злиття, - оптимізація виробництва і збуту. Галузеві аналітики впевнені: злиття дозволить компаніям мінімально підвищувати ціни на продукцію і таким чином зберегти частку ринку. За їхніми оцінками, об'єднана компанія займе мінімум 35% ринку західного регіону України, зазначає Дело.

"У Західної молочної групи - лідируюча позиція в західному регіоні. За рахунок злиття з Галичиною компанія значно зміцнить свої позиції на всеукраїнському ринку", - пояснює голова аналітичного департаменту компанії Про Консалтинг Олександр Соколов.

Об'єднавшись, Західна молочна група і молочна компанія Галичина одночасно знижують витрати на виробництво і закупівлю сировини і формують грошовий ресурс для операційної діяльності. "За рахунок об'єднання компанії змогли оптимізувати переробку - були закриті Вінницький та Львівський молокозаводи Західної молочної групи, збільшено завантаження заводу компанії в Ковелі і заводу компанії Галичина у Радехові", - додав директор компанії Мілкіленд-Україна В'ячеслав Реков. Крім того, за його словами, також можлива оптимізація на рівні логістики на етапі збирання молока.

У той же час об'єднання компаній приховує у собі і проблеми. Зокрема, конкуренцію між продукцією компаній під різними торговельними марками.

Молочний ринок України є досить консолідованим. На першу десятку найбільших компаній припадає понад половину виробництва (53% за підсумками 2009 року). І те, що процес об'єднання гравців триває, свідчить про наявність проблем в галузі, які подолати поодинці компаніям не під силу.

Останні півтора року молочні виробники страждали від двох проблем: загального падіння споживчого попиту і переорієнтації покупців на більш дешеву продукцію. Це змушує підприємства працювати на межі рентабельності, виробляючи низькомаржинальну продукцію (молоко і кисломолочні продукти). Крім того, при необхідності оперативних розрахунків за поставлене молоко (ціни на яке в Україні рекордно високі - до 4,1 грн за літр), торгові мережі зі значним запізненням розраховуються з виробниками за поставлену продукцію. Це призводить до формування у компаній дефіциту обігових коштів, що часто покривається за рахунок залучення кредитів.

Незважаючи на очікування аналітиків злиття-поглинання, на молочному ринку цього року угода між Західною молочною групою та Галичиною в середньостроковій перспективі може виявитися єдиною. "Поки я не бачу, хто хоче продатися чи купити - можливо, цей процес і продовжиться, але трохи пізніше, коли проясниться ситуація з банківським кредитуванням і стабілізується політична ситуація", - говорить В'ячеслав Реков.

Холдинг Західна молочна група об'єднує активи в молокопереробної галузі групи Континіум, співвласником якої є Ігор Єремєєв. Група розділена на два бізнес-напрямки - виробництво продукції з незбираного молока та виробництво сиру. До холдингу входять такі підприємства, як Дубномолоко, Ковельмолоко, Львівський міський молочний завод, Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів, Вінницький міський молочний завод, Бродівський завод сухого знежиреного молока, Концерн Молопродукт, Новоград-Волинський сиркомбінат.

Молочна компанія Галичина працює на українському молочному ринку з 1998 року. Займається виробництвом продукції з незбираного молока (молоко, сметана, кефір, йогурти), а також сухого молока і масла. Основними торговельними марками компанії є Галичина і Молочар. Компанію пов'язують з львівським бізнесменом Андрієм Королем.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");