Слухай онлайн
Політика

Захоплені біля берегів Криму кораблі повернулися в порт Очакова

Захоплені біля берегів Криму торік українські кораблі повернулися в порт Очакова (Миколаївська область). Їх зустрічають активісти з українськими прапорами і символікою, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Захоплені біля берегів Криму кораблі повернулися в порт Очакова

Першим повернувся український катер ʺНікопольʺ, а пізніше – буксир ʺЯни Капуʺ. Третій катер, очевидно, підпливає, але його через темну пору помітити складно, передає Радіо Свобода.

А забрали з Криму захоплені ФСБ військові кораблі ʺБердянськʺ, ʺНікопольʺ і ʺЯни Капуʺ буксири ʺГайдамакаʺ, ʺСапфірʺ і ʺТитанʺ. Поверталися кораблі майже дві доби.

За даними кореспондента, сьогодні в Очакові очікують на президента Володимира Зеленського.

18 листопада в акваторії Чорного моря розпочався процес повернення Росією захоплених торік біля Керченської протоки українських катерів ʺНікопольʺ, ʺБердянськʺ і буксира ʺЯни Капуʺ.

Захоплені українські катери виводять із Керчі

Росія захопила три кораблі ВМС України і 24 українських військовослужбовців – моряків і працівників СБУ – 25 листопада 2018 року неподалік Керченської протоки з застосуванням зброї в міжнародних водах, що за міжнародним правом визнається як акт агресії.

Москва відмовилася визнавати за захопленими статус військовополонених і намагалася судити їх за кримінальними статтями на кшталт ʺнезаконного перетину російського кордонуʺ.

Міжнародний трибунал із морського права наказав Росії негайно звільнити військових і повернути кораблі. Москва відмовилася це зробити.

Моряків урешті передали Україні не за рішенням трибуналу, а в рамках обміну утримуваними. При цьому Росія відпустила моряків формально під ʺособисте зобов’язанняʺ за першим викликом з’явитися до Росії на суд над ними у справі, яку там так і не закрили.

У Росії повідомили про готовність віддати Україні захоплені біля Керченської протоки кораблі

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");