Закарпатський поет Андрій Любка отримав стипендію міністра культури Польщі
Слухай онлайн
Культура

Закарпатський поет Андрій Любка отримав стипендію міністра культури Польщі

Молодий закарпатський поет Андрій Любка отримав стипендію міністра культури Польщі у межах програми <>. Про це повідомила прес-служба літературної агенції «Піраміда»№, яка 2008 року видала збірку віршів Андрія Любка <<Тероризм>>.


Стипендія призначена для молодих митців і перекладачів з країн Центрально-Східної Європи. Згідно з умовами програми, стипендіат протягом шести місяців може перебувати на території Польщі для ознайомлення із сучасною польською культурою та удосконалення творчої майстерності під керівництвом відомих польських митців та установ у найбільших і найвідоміших центрах польської культури.

Відтак, під час перебування у Польщі Андрій Любка нає намір написати прозову книгу про повоєнний Ужгород і <<бурі, котрі вирували у осерді Центральної Європи>>.

<<Книжка буде доволі дивною: часи, за задумом, будуть у ній переплітатися зовсім різні, як і люди, котрі народжуватимуться, зустрічатимуться й помиратимуть в різних містах, різних державах. Ужгород довоєнний і післявоєнний, чеський, мадярський, совєтський житиме в ній так само, як і живе зараз Ужгород український. Ті, котрі відбудовували після війни Варшаву, Прагу й Будапешт, бо не мали своєї столиці (назвати своєю столицею радянський Київ язик не повертається!), і ті, котрі в наш час змушені будувати чужі столиці, бо вдома роботи немає, зустрінуться на сторінках роману>>, - зазначив Андрій Любка.
За словами автора, він сподівається дописати книгу ще цього року.

<<Чи все буде так, як планую – покаже час. Герої книжки живуть своїм
життям, і їм може захотітися повернути сюжет в іншу сторону. Одного з
головних героїв, скажімо, я змушений був вбити вже на четвертій сторінці
рукопису - настільки він не хотів слухатися. Так що коли закінчу, а
сподіваюся закінчити книжку таки цього року - побачимо>>, – сказав Любка.

 Довідка.

 

Андрій Любка народився 1987 року, перекладач, есеїст, критик. Автор збірок поезій <<Вісім місяців шизофренії>> (2007), <<Тероризм>> (2008). Вірші та переклади друкувались у журналах <<Київська Русь>>, <<ШО>>, <<Всесвіт>>, <<Потяг-76>>, альманахах <<Джинсове покоління>>, <<Карпатська саламандра>>, <<Корзо>>. та ін.

Лауреат літературної премії <<Дебют>> (2007). Вірші перекладені угорською,
російською, англійською та польською мовами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...