Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Закритий кордон – ключ до спокою на Донбасі

10 червня 2014 року Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок та свободівці Юрій Сиротюк, Олег Бондарчук, Ігор Мірошниченко зареєстрували в парламенті проєкт постанови про вжиття заходів для посилення рівня захисту державного кордону України. Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Народні депутати пропонують негайно закрити більшість пунктів пропуску через державний кордон з Російською Федерацією та невизнаною Придністровською республікою, оскільки через ці ділянки на українську територію масово проникають терористи. Свободівці переконані, що після цього слід провести односторонню демаркацію українсько-російського кордону, а також значно збільшити штат Державної прикордонної служби.

«Одною з головних передумов ескалації напружености в районах Донецької та Луганської областей слід визнати слабкий рівень охорони східної ділянки державного кордону. Тисячі диверсантів та зброя для них проникли з території Росії. Причин низької ефективности роботи Державної прикордонної служби України багато. Окрім злочинної бездіяльности окремих службовців, які фактично працюють на чужоземну державу, експерти визнають слабкий рівень технічної оснащености прикордонників, їхню недостатню кількість, враховуючи протяжність українсько-російського кордону. Також значну частину сухопутного кордону з колишніми республіками СССР досі не демарковано. Російська Федерація свідомо сповільнювала цей процес. У деяких населених пунктах Луганської области лінія кордону проходить просто через вулиці й будинки, місцеві жителі можуть вільно її перетинати, що, без сумніву, є підґрунтям для широкомасштабної контрабандної діяльности, а тепер слугує каналом просочування диверсантів», – підкреслив Юрій Сиротюк.

У запропонованій свободівцями постанові передбачено якнайшвидше припинення вільного пересування громадян на більшості пунктів пропуску через державний кордон з РФ, окрім пунктів «Юнаківка», «Грем’яч» та «Хутір-Михайлівський», щоби зберегти міжнародну торгівлю України. Після цього необхідно в односторонньому порядку провести повну демаркацію відрізку сухопутного кордону з Росією, якнайкраще обладнавши кордон за зразками Европейського Союзу. Вказані заходи потребують додаткових витрат з держб’юджету, які має надати Кабінет Міністрів України не тільки для розвитку прикордонної інфраструктури, але й розширення кількости співробітників Державної прикордонної служби.

«Верховна Рада повинна вжити зусиль до захисту державного кордону і очищення прикордонних структур від ворожих агентів. Інфільтрація диверсантів, десятки КАМАЗів з російською зброєю сповільнюють антитерористичну операцію і призводять до зростання кількости жертв, зокрема серед мирного населення. Доки кордон відкритий, всі зусилля Збройних Сил та Національної гвардії залишатимуться марними», – зазначив парламентар.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ