Слухай онлайн
Економіка

Закупівельні ціни на молоко в Україні встановилися на рівні «обраних європейських»

Закупівельні ціни на молоко в Україні встановилися на рівні європейських. Про це повідомив під час прес-конференції директор ТОВ «Інфагро» Василь Вінтоняк.

За його словами, з кінця осені закупівельні ціни виросли на 40-50% і досягли 3,5-4 грн/л, а на деякі види молока 4,40-4,50 грн/л (32-36 євроцента). «У ЄС тільки обрані фермери зараз можуть продавати молоко за такими цінами. Європейські фермери можуть позаздрити ціновому рівню в Україні, що склався, який був встановлений восени 2009 р.», - зазначив він.

Він зазначив, що протягом осінньо-зимового періоду істотно скоротилися продажі молока переробним підприємствам. У 2009 р. на молочні заводи надійшло 4,6 млн т молока, що на 14% менше, ніж в 2008 р. Зниження пропозиції, експерт пояснює скасуванням субсидій в І кварталі 2009 р. і низькими закупівельними цінами в літній період, що зробило невигідним продаж молока молокозаводам.

За його прогнозами, в 2010 р. встановляться високі закупівельні ціни на молоко, тому навіть в умовах подальшого зниження його виробництва, переробники, швидше за все, зможуть збільшити обсяги закупівель до 5 млн т.

За його словами, переробним підприємствам вигідніше запасатися консервованою сировиною (сухим молоком) в літній час, коли пропозиція перевищує попит. Це дозволить уникнути цінового сплеску, який виник в міжсезонні 2009-2010 рр.

За його словами, навесні 2010 р. закупівельні ціни на молоко повинні дещо знизитися через зростання пропозиції молока, передає РБК-Україна.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");