Слухай онлайн
Економіка

Земельна комісія Львівської міської ради хоче поділитися відповідальністю за надання безкоштовних ділянок пільговикам з депутатським корпусом

Голова депутатської комісії з питань землекористування, будівництва та архітектури Данило Ярема заявив на сесії міської ради, що його комісія відмовляється брати тільки на себе відповідальність за вирішення питання щодо безкоштовного надання під індивідуальне житлове будівництво громадянам пільогових категорій, зокрема репресованим.
Депутати прийняли принципове рішення підтримати комісію. Тепер вони мають підготувати проект ухвали і вийти з ним на сесію.
«Під час минулої каденції депутати Львівської міської ради надали на пільгових умовах близько 30 — 50 ділянок в Козельниках для репресованих. Якщо їх такий варіант не влаштовував, вони могли купити її за 20% сплачених у бюджет міста. Але уже цієї каденції, коли люди зрозуміли, що можна отримати землю безкоштовно, почався ніби вал, і зараз є близько 150 заяв на розгляді в комісії. Ми на комісії вирішили винести на розгляд депутатів цю інформацію, щоб вияснити, чи в принципі міська рада у цій каденції буде надавати ділянки, чи не буде. У зв’язку з тим, що це лише інформація, питання не голосувалося. Просто обговорили, які категорії пільговиків є, щоб можна було готувати проекти ухвал для виносу на сесію», — зазначив у коментарі Данило Ярема.
 «У нас є проблеми. Дали землю підприємцям для підтримки бізнесу, газети пишуть, що у міській раді «дерибан» землі, не дали, також пишуть, що «ущемляють малий і середній бізнес». І ми весь час між молотом і наковальнею крутимося. Одні кажуть, що треба надати землю пільговим категоріям: репресованим, інвалідам, «чорнобильцям», демобілізованим з армії. Але тільки надали, кричать «дерибан — розікрали». І взяти на себе таку відповідальність й надати землю комісія не в змозі. А тепер, коли є принципова згода, проаналізувавши, ми на наступній сесії винесемо на розгляд певні ухвали», — підкреслив Данило Ярема.
Кожну заяву планують розглядати індивідуально. «Якщо була людина вивезена зі Львова, забране майно і не повернене, звичайно, треба надати ділянку. Чи, до прикладу, є заява від афганця, який немає ніг. Звичайно, він не може жити у багатоповерховому будинку. Але коли пишуть з Тернополя, і до того ж людина, яку репресували не зі Львова, то як?  Може, ще киянам і донецьким будемо надавати, словом будемо розглядати», — зауважив Данило Ярема.
50 земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво надаватимуть у розрахунку в межах 3,5 — 4 сотих, скоріш за все вони будуть розміщені у районі вулиць Трускавецька — Наукова.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ