Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Війна з Росією

Журналістам дозволили показувати наслідки обстрілів військових об’єктів через 12 годин

Задля дотримання безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів, а оприлюднювати матеріали щодо подій навколо військових об’єктів – по завершенню 12 годин, цивільних – через 3 години. Таку спільну заяву щодо роботи журналістів в районах бойових дій та обстрілів зробили МКІП, Міноборони та Медіарух.

Сторони визнали важливість роботи журналістів та дійшли згоди, що задля дотримання безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів, а оприлюднювати матеріали щодо подій навколо військових об’єктів – по завершенню 12 годин, цивільних – через 3 години.

"Детектор медіа" наводить повний текст заяви. 

Спільна заява Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України та представників ЗМІ 

Українська держава високо цінує самовіддану роботу журналістів, професійність і безстрашність у висвітленні російської агресії проти України.

Шість тисяч акредитованих журналістів з моменту повномасштабного вторгнення російських окупантів – це не просто автори унікальних новин, важливих розслідувань та репортажів, це люди, які глибоко обізнані у відповідній сфері та працюють в екстремальних, небезпечних умовах. Разом з нашими захисниками України вони потрапляють у засідки та під обстріли на передовій, ризикують життям  і здоров’ям задля інформування суспільства про реальні події, що відбуваються в Україні під час російської агресії. Безпека та захист журналістів є основою свободи слова. Тому держава здійснює всі необхідні заходи для безпеки журналістів: усі органи влади об’єдналися та працюють разом задля створення сприятливих умов для роботи журналістів.

Задля створення комфортних умов для роботи журналістів у Києві та Львові працюють медіахаби. На базі УНІАН, "Укрінформ" відбуваються регулярні брифінги представників Міноборони, Збройних Сил України, МВС, ДСНС, оперативно надається офіційна інформація, насамперед Генеральним штабом ЗСУ, а також через пресофіцерів Збройних Сил України, мобільні пресгрупи, що працюють у зоні бойових дій.

Запроваджується механізм забезпечення рівних можливостей для всіх засобів масової інформації висвітлювати російську агресію проти України та подвиги наших Героїв, що боронять Україну від загарбників.

При цьому важливо пам'ятати, що триває війна і задля Перемоги слід дотримуватися балансу між доступом преси до подій і безпекою держави. Тому звертаємося до всіх представників четвертої влади із закликом неухильно дотримуватися наказу Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року № 73, яким встановлено порядок допуску представників засобів масової інформації на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану.

Зокрема, документом визначено алгоритм дій командувачів видів (сил), командирів військових частин і підрозділів Збройних Сил України під час роботи з представниками цивільних засобів масової інформації.

Також, визначено порядок акредитації журналістів національних та іноземних медіа, правила роботи представника засобу масової інформації у районі ведення бойових дій.

У районі ведення бойових дій на військові об’єкти можуть бути допущені виключно акредитовані представники ЗМІ з дозволу командира підрозділу.

Цим наказом також затверджено Правила роботи представника засобу масової інформації у районі ведення бойових дій, з якими особисто ознайомлюються представники ЗМІ під час видачі їм прескарти.

У разі порушення цих Правил відбуватиметься скасування акредитації відповідних представників ЗМІ. Ми закликаємо журналістів уникати розголошення інформації, що може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони та негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням.

Військовим адміністраціям рекомендовано надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж один день після події.

Представники влади та журналістської спільноти "Медіарух" дійшли згоди, що задля дотримання всіх необхідних безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів. При цьому  дозволяється оприлюднення зроблених фото та відео представниками ЗМІ та журналістами щодо подій на місці ведення бойових дій по завершенню 12 годин для військових об’єктів, через 3 години – для цивільних об’єктів.

З метою запровадження системного діалогу та сприяння роботі журналістів під час воєнного стану Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Міністерством оборони України систематично проводитимуть зустрічі із представниками ЗМІ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ