Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією

Журналістка Ольга Телипська презентувала книгу про російських військовополонених

Для створення книги “Їхні хлопчики” журналістка протягом півроку спілкувалась із російськими військовополоненими у таборах.

Сьогодні, 16 травня, відбулась презентація книги журналістки Ольги Телипської “Їхні хлопчики” про російських військовополонених. Авторка розповіла більше про процес створення книги, а також про розмови з російськими військовими, їхню брехню та штамповані відповіді, а також історії окремих “недолюдей”. 

Фото: Гал-інфо

Зокрема, Ольга Телипська поділилась, що задля створення цієї книги вона пів року їздила до табору російських військовополонених із якими спілкувалась та чиї історії лягли в одну з частин книги. Цей досвід став для авторки не лише творчим викликом, а й способом глибшого осмислення ворога, з яким має справу Україна. Зокрема, одним із ключових висновків стало те, що російські військові є продуктом багаторічної планомірної та методичної підготовки росії до поглинання України.

“Для мене це був такий внутрішній гештальт. Мені хотілося закрити його і зрозуміти, хто прийшов на нашу землю, хто вони такі. І я його дуже закрила. У мене немає ілюзії, що хтось і щось зміниться в сусідній державі… А ворога потрібно досліджувати, потрібно знати його природу, мислення, цінності, якщо це можна назвати цінностями. І потрібно навіть розуміти ці брехні, розуміти, що є реальність, і не піддаватися на цю брехню”, – пояснила Ольга Телипська, що навіть попри брехню військовополонених, із ними потрібно було спілкуватись для роботи. 

Із кожним військовополоненим, який ставав її респондентом, пані Ольга спілкувалась по 2-3 години. Авторка розмовляла з різними групами полонених – "ахматівцями", "кадирівцями", "зеками", аби зрозуміти різні категорії та мотивації російських військових.

Фото: Гал-інфо

Спершу, каже Ольга Телипська, вона не задумувалась над емоціями, які в неї можуть виникнути упродовж таких інтерв’ю та підготовки книги. Проте психологічно складними були лише перші інтерв’ю, вже згодом кожна наступна розмова не викликала такої напруги. Та й стримування власних емоцій сприяло тому, що в’язні були більш готові розмовляти з журналісткою та розповідати їй про свою мотивацію участі у війні. 

“Чесно кажучи, сама собі здивувалася, бо перед тим, як поїхати в табір, я Женю [Євгенію Бардіну, - ред] попередила, що вона зі мною буде працювати у разі чого. Бо коли я працювала над книгою про людей, які пережили окупацію, то вона витягнула мене з травми. А тут я сама собі здивувалася, що мене це емоційно, крім першого дня у таборі, не торкало. І я внутрішньо собі даю пояснення цього тим, що у мене не було до них емпатичного відчуття, співпереживання. Це просто був рівний тон. Коли ми говорили з українцями, які прожили окупацію, я була дуже емпатична до них. У мене таке було відчуття, що це я проживаю, наскільки я можу прожити їхній досвід. Тут такого не було. Тому я сама собі подивувалась, що мені не потрібно було десь ресурс брати для того, щоб далі працювати”, – розповіла авторка. 

Із найважчого, що виникало у процесі написання книги, був моніторинг російських зетканалів, зазначила Ольга Телипська. Шукати доводилось як безпосередньо майбутніх респондентів, так і будь-яку інформацію яка дотична до них, адже це також мало свій емоційний вплив. Натомість найлегшим, іронізує авторка, був хіба доїзд до табору. 

Фото: Гал-інфо

Дискусії щодо книги викликали також обговорення умов утримання російських полонених в українському таборі, які є досить хорошими – є медичне обслуговування, нормальне харчування. Це викликає обурення в українському суспільстві, враховуючи жахливі умови для українських полонених в росії. Та як наголосила НЛП-тренерка Євгенія Бардіна, збереження таких умов для російських військовополонених - це непохитне дотримання норм міжнародного права, що відрізняє Україну від держави-агресора

“Висновків немає, є лише один доконаний факт!!! Вони прийдуть знову!!! Прийдуть при першій можливості! Їх будуть гнати, і вони йтимуть. Вони прийдуть, бо своїх бояться більше, аніж бути знищеними нашими хлопцями. Вони прийдуть, бо їхнє “своих не бросаем!” означає лише одне - їх самих же знищать ті самі “свои”, яких вони “не бросают”- Вони прийдуть, бо вони не втратили бажання вмирати, щоб нас вбивати! Вони прийдуть знову і знову! Прийдуть допоки житимуть!”, – зазначила раніше Ольга Телипська на своїх сторінках у соціальних мережах. Зрештою такий висновок авторка зробила за результатами створеної книги про російських військовополонених.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ