Слухай онлайн
Cуспільство

Жителі Донеччини обурюються: дістатися залізницею до Львова стало ще складніше

Жителі Донеччини обурюються, що дістатися залізницею до Львова їм тепер стане складніше. Потяг з Донецька буде курсувати лише через день, а два потяги з Маріуполя взагалі скасовані. Про це пише Німецька хвиля.

Рух потягів припиняють на найважливіших напрямках, не враховуючи ні інтересів, ні  потреб громадян у пересуванні країною, скаржаться донеччани. В  «Укрзалізниці» ж скорочення потягів пояснюють збитковістю напрямків.

Мешканці ще одного промислового центру Донеччини, Маріуполя, збираються 18 січня протестувати проти дій «Укрзалізниці». Планується, що в акції візьмуть також  участь і мешканці сусідніх районів. Про це  в інтерв’ю Deutsche Welle розповів депутат міської ради Маріуполя Віталій Дейніс.

За його словами,  «Укрзалізниця»  ухвалила безапеляційне рішення, не порадившись з громадою, не надавши економічних розрахунків збитковості напрямку, не спробувавши запропонувати людям варіанти для пересування. Він зауважує, що мешканцям міста, туристам, студентам, творчим колективам буде складно діставатися до західних регіонів України, враховуючи  всі пересадки, тривалість часу в дорозі, а також те, що єдиний потяг до Львова з Донецька буде курсувати через день. Крім того, подальшим кроком стане зменшення штату працівників маріупольського депо, відзначає  Дейніс.

Скорочення залізничних маршрутів може буде пов’язаним, зокрема, і з необхідністю оновлення деяких шляхів до Євро- 2012. Скорочення залізничних маршрутів може мати на меті розвиток авіасполучення на користь приватних авіакомпаній, сказав в інтерв’ю Deutsche Welle голова Всеукраїнської спілки вчених – економістів Олександр Кендюхов.

Головною офіційною причиною скасування потягів називають економічну недоцільність, але постійні заяви «Укрзалізниці» про збитковість та необхідність через це підіймати тарифи викликають великі сумніви у експертів, каже Кендюхов.  «Варто провести незалежний аудит незалежними експертами і з’ясувати, чи дійсно витрати  залізниці є обґрунтованими, чи вони завищені»,- зазначає  він. 

Крім того, вчений не виключає, що питання збитковості «Укрзалізниці» може бути пов’язано з підготовкою до приватизації, адже якщо об’єкт малорентабельний чи збитковий, тоді й ціна його  значно менша.  Спочатку довести до банкрутства, а потім приватизувати подешевше - це  традиційна практика, відзначає голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів. - dw-world.de.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ