Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Історія

ЗУНР: історичний вимір українського державотворення

Нещодавно, у прес-центрі Гал-інфо, відбулася зустріч на тему «Західноукраїнська Народна Республіка: історичний вимір українського державотворення».

На зустрічі були порушені питання процесу становлення ЗУНР, особливісті національно-визвольного руху та його історичного значення, формування національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України.  

Як зазначив професор кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, фахівець із історії військової справи УНР, Голубко Віктор:

«Ми зараз проводим дуже багато паралелей з минулим, бо дійсно вони є дуже разючими, я зупинюсь на декілька аспектів, які є дуже важливі. Найбільшим проявом соборності і об’єднавчих процесів було Українське військо. Це усвідомлювали керівники. Наша соборність виковувалась і загартовувалась у боях»

Окрім того, під час заходу ГО «Граніт» презентувала перші результати проекту. Який став переможцем серед громадських організацій, що організовував Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації:

«Ці плакати – це не є повна серія. Це 6 плакатів із десяти готових. Ми плануємо намалювати ще двох персонажів. Проект стосується не лише плакатів, але й ми розробляємо настільну гру, яку як освітній елемент закуповує облдержадміністрація. Нам активно допомагає відділ молодіжної політики Львівської ОДА», - зазначив голова громадської організації «Граніт» Андрій Мочурад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ