19 серпня, згідно з дослідженнями орнітологів, лелеки або, як кажуть в народі, буськи, вирушать на зимівлю в теплі краї! Хоча, якщо свято Спаса видасться теплим чи навіть спекотним, переліт може й відтермінуватися на кілька днів. Вони минуть для молодих лелек в нальоті зайвих кілометрогодин, які, безперечно, знадобляться під час довгої подорожі!
Село Монастирець Городоцького району вважають справжньою лелечою столицею області. Два роки тому в селі було понад сорок пташиних гнізд. Їх охороняли і діти, і дорослі. Енергетики встановили в селі 9 штучних гнізд на опорах електропередач. Також у лісі поблизу села жили шестеро чорних лелек, які занесені до Червоної книги. Та не усі штучні гнізда були заселені – лелекам важко вказати, де вони мають жити. Скажімо, в одному з сіл Самбірського району пара сподобала собі місце на трубі місцевої котельні, яка вже кілька років не працює й не видає нічого в атмосферу.
Чи не усі молоді лелеки під опікою батьків уже зробили свої перші помахи крильми, а найбільш сміливі вилітали з гнізд. Зараз у селах, де є лелечі гнізда, йде процес гуртування в зграї, аби в потрібний момент піднятися в небо, сформувати клин і покинути неньку-Україну! Не виключено, що хтось з пенсіонерів, піднявши голову й спостерігаючи за лелеками, подумає, що їм не доведеться платити за комунальні послуги в опалювальний сезон.
Фото - Михайло Дашкович