Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині переробляють лише 4% від усіх твердих побутових відходів

90% звалищ твердих побутових відходів на Львівщині перевантажені та не обладнані інженерними спорудами для захисту довкілля від забруднень. Про це сьогодні, 21 жовтня, у Львові під час міжнародної конференції повідомила аспірант кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи географічного факультету Львівського національного університету ім.. Івана Франка Галина Білик.

За її словами, на території Львівської області зареєстровано 572 звалища твердих побутових відходів, численними є також і стихійні звалища, кількість яких назвати важко.

«На Львівщині переробляють лише 4% ТПВ, це в основному папір та картон, ПЕТ-пляшки, скляна тара. Мережа ж пунктів здору є нерозгалуженою, роздільний збір контейнерним методом тільки розпочинається. Це позитивно, що люди почали відділяти пляшки від іншого сміття, але нажаль, їм не пояснили, яку тару можна кидати в окремі контейнери, а яку ні. Відповідно, провести відповідну інформаційну кампанію з мешканцями», - розповіла Галина Білик.

Також вона зазначила, що на Львівщині зареєстровано 33 підприємства, які збирають та заготовляють окремі види відходів, як вторинну сировину, більшість з них розташовані у Львові. «Найпотужнішими підприємствами переробки вторсировини області є ВАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», ВАТ «Каховинська паперова фабрика» та ТзОВ «ІнтерПЕт». Але на цих підприємствах використовують застарілі технології, відтак, їхня продукція низької якості й переважно є сировиною для експорту», - додала Галина Білик.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ