Слухай онлайн
Культура

У Львові відкрилась виставка «Старі нові майстри»

У Львівській картинній галереї стартував національний проект «Старі нові майстри», започаткований а ініціативи Павла Гудімова та арт-центру «Я Галерея». Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Ми в фондах музеїв маємо надбання, якими могли б пишатись цілі країни, але, на превеликий жаль, ці тисячі праць ніхто не бачить. Виставляється менше відсотка. Дуже важливо, щоб фонди відкривались і сьогоднішня ініціатива – це можливість відкрити фонди і показати праці людей, які творили 100, 200, 300 років тому. Також дуже цікаво, що ми сьогодні бачимо наших сучасних митців, яких ми добре знаємо. Я переконаний, що минуть роки і їх роботи так само стануть класикою і будуть слугувати прикладом новим митцям. Я дуже сподіваюсь, що завдяки нашій спільній праці до львівських музеїв будуть стояти такі ж черги, які сьогодні є до Лувру чи до Ватиканського музею», - зазначив на відкриті виставки міський голова Львова Андрій Садовий.

Виставки відбуватимуться ще у Дніпропетровську, у Києві та у Харкові. Але, за словами Павла Гудімова, географія проекту може бути набагато ширша.

«Хочеться, щоб музейне життя в Україні було достатньо жвавим. Щоб музей не був цвинтарем мистецтва, а перетворився на динамічну інституцію, яка має сильний магніт. Я офіційно декларую, що в Україні почалась нова ера, ера «нових старих» майстрів. Ми виставляємо роботи 9 українських художників у контексті давнього європейського мистецтва, того мистецтва, яке знаходиться під замком у фондах галереї і майже не має шансів бути виставленим. Сьогодні ми можемо проаналізувати той вплив європейського мистецтва, який дав можливість народитись новим поколінням художників», - зазначив куратор проект Павло Гудімов.

Виставка триватиме у Львівський картинній галереї, що на вулиці Стефаника, 3 до 4 вересня цього року.

Фото Йосипа Марухняка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ