15 вересня у Палаці Потоцьких у Львові відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття виставки «Окімоно: вперше у Східній Європі», на якій будуть представлені унікальні твори японської мініатюрної пластикиз колекції Олександра Фельдмана, повідомили організатори виставки.
Історія невеличких японських статуеток – окімоно (досл.: «поставлена річ») – налічує кілька століть. Однак справжнім мистецтвом вони стали в епоху Мейдзі (1867-1912), внаслідок синтезу традицій японського різьбярства та європейського досвіду реалістичної пластики. Можливість познайомитися з окімоно Захід отримав завдяки Всесвітнім промисловим виставкам останньої третини ХІХ – початку ХХ ст.
Справжнім тріумфом окімоно стала славнозвісна Японсько-Британська виставка, що відбулася у Лондоні рівно століття тому, навесні 1910 року. Ця виставка має безпосереднє відношення і до колекції Олександра Фельдмана. Саме там експонувався твір Удагави Кадзуо «Мати, що годує немовля». Талановитий майстер у 1900-1910 роках кілька разів втілював розроблену ним модель молодої матері, яка по праву здобула славу «японської мадонни». Один з екземплярів, відлитих із бронзи, належить нині британському колекціонеру Нассеру Д. Халілі, а найцінніший варіант, вирізаний з кістки, став візитною карткою колекції Олександра Фельдмана.
Збірка окімоно, що є частиною TheFeldmanCollection, нараховує 220 предметів і, на думку фахівців, є однією з найбільш представницьких у Європі. Серед її перлин – твори Удагави Кадзуо, Ісікави Комея, Моріно Коріна, Асахі Мейдо та інших видатних представників токійської школи різьблення, що яскраво репрезентують японський реалізм кінця XIX – першої третини XX ст. У Львівській національній галереї мистецтв – Палаці Потоцьких будуть показані кращі окімоно з колекції Олександра Фельдмана.
На відкритті відвідувачів чекає японський двір, де виступатимуть самураї з мечами, демонструватимуть майстерність каліграфії та багато іншого. У рамках виставкового проекту відбудеться візит куратора Східної колекції Національного Краківського музею Біати Романовіч.
На прес-конференції буде представлено збірку творів японського мистецтва, яку Олександр Фельдман передасть у дарунок Львівській національній галереї мистецтв. Це цілком самостійна колекція, що включає 31 предмет і репрезентує такі види японського мистецтва, як мініатюрна пластика, живопис та зброярське ремісництво.
Виставка «Окімоно: вперше у Східній Європі» відкриває тижні Японії у Львові.
Експозиція працюватиме із 16 вересня до 6 листопада 2010 р. за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 15.