Слухай онлайн
Скарби України

На Тернопільщині у кам’яній гробниці знайшли артефакти віком до п'яти тисяч років

Біля с. Рибодуби Чортківського району Тернопільської області почалися археологічні дослідження кам'яного саркофагу, який нещодавно виявили під час виконання польових робіт.
Фото: Марина Ягодинська

Про це повідомляє Укрінформ.

У розкопаній гробниці дослідники виявили давні артефакти, яким не менш як 5 тисяч років. 

Директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська розповіла:

«Знахідка вражаюча, збереглася вона у досить доброму стані. Гробниця мегалітична, тобто, складена із кам’яних брил, вирубаних із місцевого червоного каменю. Причому, навіть її дно теж було із каменю. Як ми і попередньо припускали, час виготовлення такої кам’яної скрині-могильника - III тисячоліття до н. е. Усередині ми побачили три людські скелети і яскраві зразки існуючої у той час культури кулястих амфор. Це - 11 різновеликих, від мініатюрних до 5-літрових, глиняних горщиків –-амфор, дві добре загострені крем’яні сокирки та долото».

За її словами, скелети належать дорослим особам. На поясі одного із них збереглася кістяна пряжка, також виявлено підвіску із тваринного ікла, проколку (шило).

Поруч із скелетами лежав череп тварини - чи то кабанчика, чи свині, - явна ознака певного поховального ритуалу.

Археологиня зазначила, що на Тернопільщині у різні часи подібні гробниці вдалося розкопати на околицях сіл Лучка, Ворвулинці, Улашківці.

Наразі, додала вона, розпочинається етап детального дослідження артефактів. Крім тернопільських археологів, їх вивчатимуть і антропологи, фахівці відділу біоархеології Інституту археології НАН України.

Передбачається, що гробницю та виявлені зразки культури кулястих амфор передадуть до фонду Національного заповідника «Замки Тернопілля», де після певних технічних та організаційних заходів вони будуть виставлені на огляд відвідувачів.

Нагадаємо, як повідомляло раніше Гал-інфо, у Тернопільській області під час весняно-польових робіт випадково виявили древній саркофаг, вік якого може налічувати до 5 тисяч років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ