Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини Світу: День в історії - перше засідання Ліги Націй
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

День в історії - перше засідання Ліги Націй

10 січня 1920 року відбулося перше засідання Ліги Націй, першої політичної міжнародної організації

Вона була заснована в результаті Версальсько-Вашингтонської системи Версальської угоди. Цілі Ліги Націй включали в себе: роззброєння, запобігання військових дій, забезпечення колективної безпеки, врегулювання суперечок між країнами шляхом дипломатичних переговорів, а також поліпшення якості життя на планеті. 

Між 1920 і 1946 роком в цілому 63 країни стали членами Ліги Націй. Спочатку в Лігу Націй увійшло 44 держави, 31 з них брало участь в 1-й світовій війні на боці Антанти, а 13 держав дотримувалося нейтралітету. США не ратифікували статут Ліги Націй і не увійшли в число її членів, а Радянська Росія не була туди запрошена.

Спочатку організація більш-менш справлялася із завданнями по запобіганню конфліктів, контролю за дотриманням міжнародного права та підтримання миру. Криза організації припав на 1930-і роки, а його пік — на середину передвоєнного десятиліття, коли один за іншим слідували провали Ліги, яка виявилася не здатною справитися з викликами тієї епохи. 

Початком стала агресія Японії (держави-засновника Ліги) проти Китаю, яка захопила в 1931 році Маньчжурію, де в 1932 році було створено маріонеткову державу Маньчжоу-Го, якому Ліга змогла протиставити лише «паперовий висновок» своєї спецкомісії. Японія відверто проігнорувала цей висновок, а в березні 1933 року вийшла з Ліги. Слідом у жовтні того ж року вийшла Німеччина, яка займала місце постійного члена Ради Ліги з 1926 року. Потім відбулося захоплення Італією (також країною-засновницею Ліги) держави-члена Ліги Ефіопії в 1935-1936 роках, якому Ліга Націй не змогла перешкодити. Слідом за Японією і Німеччиною в грудні 1937 року вийшла з Ліги Націй Італія. 

Далі ситуація розвивалася лавиноподібно: порушення в 1936 році Німеччиною Версальського і Локарнского договорів (введення військ в Рейнську демілітаризовану зону), агресія Німеччини і Італії проти республіканської Іспанії в тому ж 1936 році, нова агресія Японії проти Китаю в 1937 році, аншлюс Австрії в 1938 році, розчленування і загарбання Чехословаччини у 1938-1939 роках. Після цього «кількість» для Ліги Націй перейшло в «якість». Процес загибелі організації набув незворотного характеру. 

Ліга Націй була ліквідована 18 квітня 1946 року. Її активи і зобов'язання були передані в ООН.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ