Слухай онлайн
Історія

На Тернопільщині виявили поховання господарів зі слугами, якому 3,5 тис. років

Дивне групове поховання бронзового віку знайшли на Тернопільщині - пара з дитиною, а в їхніх ногах іще троє без кінцівок. Археологи, які виявили цей могильник, кажуть, що 3500 років тому так ховали господарів і їхніх слуг.

І це не єдина знахідка експедиції, йдеться у сюжеті ТСН.

У полі за селом студенти-першокурсники, майбутні археологи, один за одним викопують скелети. Хлопці махають лопатами, дівчата просівають землю крізь сито.

На соняшниковому полі біля села Кордишів цілісінький могильник. Археологи зі студентами уже знайшли сім скелетів, купу кераміки та прикрас. Артефакти виявляють просто під час зйомок сюжету.

На могильнику між курганами студенти практикуються уже третій тиждень. Скелети розкопують, збирають кісточку до кісточки, чистять від землі і навіть миють. В руках однієї студентки людська лопатка, в іншої — частина руки. Дівчата кажуть, перемивають кістки стародавньому хлопцеві-підлітку. Першокурсниці чистять його багатостолітні зуби сучасною зубною щіткою і переконують - парубок був здоровий.

Він - похований окремо. А інші 6 скелетів в одній могилі.

Пара з дитиною, а в їхніх ногах іще троє без кінцівок, лежали у позах ембріонів. Археологи, які виявили цей могильник, кажуть, що три з половиною тисячі років тому так ховали господарів і їхніх слуг. І це не єдина знахідка експедиції.  

"Чоловік, жінка, які обнімають дитинку, можливо дитина померла і їх поховали, можливо навпаки - помер чоловік чи жінка, і решту отруїли чи вбили, і поклали в могилу", - розповідає археолог Василь Ільчишин.

Він ділиться припущеннями стосовно цього таємничого групового поховання. Каже, в ногах у родини поховані ще три людини — насильно, бо без кінцівок, це їхні раби, серед яких теж була дитина. Кожному члену сім'ї в жертву принесли живого слугу, ймовірно для обслуговування у загробному житті.

Усі скелети чекає аналіз ДНК у Польщі. Там уже достеменно визначать, як прожили та від чого померли усі ці люди XV століття до нашої ери. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");