У Буську, що на Львівщині, триває археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка. Науковці проводять розкопки на місці Mалого городища на території Буського парку.
Археологи виявили низку цікавих артефактів на території Mалого городища y Буську. Зокрема, церковний бальзамарій або єлейнийцю XII століття i оплавлені бронзові злиточки, які колись могли бути церковним начинням Буського храму, про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Краєзнавчий музей міста Буська.
Також археологи виявили підвісну свинцеву пломбу-печатку з геральдичними символами Буського староства. Монограма "B" - "Busk/Буськ" i хрест як елемент шляхецького герба Любич, який був гербом Буська у період з кінця XVI до першої половини XVII століття. Такими печатками скріплювали документи і грамоти гродської канцелярії, яка розміщувалася на Замчищі до 1655 року. Матеріали цьогорічних досліджень Mалого городища у Буську.
Перед цим археологи також виявили давньоруські ювелірні вироби із культурного шару XII-XIII століття. Срібне скроневe кільце із прицерковного поховання, бурштинова намистинка, імпортні виті скляні браслети із Візантії. Матеріали цьогорічних досліджень Mалого городища у Буську.
Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, на території Малого городища у Буську археологи виявили місцезнаходження першого християнського храму, який функціонував у княжому місті. Під час досліджень, вдалося натрапити на фрагмент керамічного мощення підлоги руського храму.
Також, як повідомляло Гал-інфо раніше, під час досліджень археологи натрапили на надзвичайно багатий культурний шар пізнього середньовіччя.
Археолог Петро Довгань пояснив, що у другій половині ХІV ст, під час польсько-угорської війни на Галичині, це місце, очевидно, було полем битви.
Ґрунтовні дослідження літописного Буська розпочалися 2000 року. Відтоді археологи підняли на поверхню тисячі артефактів. Кожна з археологічних експедицій відкриває незвідані сторінки давнього міста, а артефакти розповідають про життя його мешканців.
Як свідчать археологічні дослідження, місто горіло кілька разів. Свого часу його спалювали Володимир Великий, монголи з татарами, а також і Богдан Хмельницький залишив по собі попелище. Однак щоразу люди відроджували своє місто та розвивали його.
Перша згадка про Буськ датується 1097–1098 р. у літописі "Повість временних літ". Однак археологи, досліджуючи оборонні вали Великого городища, дійшли висновку, що їх спорудили ще у другій половині Х ст., тобто задовго до першої згадки у літописах. Загалом припускають, що Буськ як центр племінного союзу бужан міг існувати вже у VI столітті.