Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини Львова: У Львівському музеї історії релігії вшанують память Володимира Мурського
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

У Львівському музеї історії релігії вшанують пам’ять Володимира Мурського

У суботу, 22 січня, у День Соборності України, у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії» вшанують пам’ять українського громадського і політичного діяча, письменника, педагога, дипломата, представника уряду УНР у вигнанні в Туреччині (1929–1935 рр.), уродженця Львова Володимира Мурського.
Володимир Мурський

Про це інформує пресслужба ЛОР.

Упродовж 20–30-х років минулого століття Володимир Мурський брав активну участь у житті української діаспори Стамбулу: відповідав за антирадянську пропаганду в Україні, піднімав питання про надання автокефалії Українській православній церкві, налагодив відносини між урядом УНР і Вселенським Патріархом, написав дві книги турецькою мовою про Україну: «Україна та її боротьба за незалежність» (1930 р.) і «Справжнє обличчя Росії» (1932 р.).

У 2018 році завдяки зусиллям Генерального консула України в Стамбулі Олександра Гамана (сьогодні – Надзвичайний і Повноважний Посол України у В’єтнамі) і членкині Українського культурного товариства міста Стамбула, волонтерки Алії Усеновій віднайшли могилу Володимира Мурського і встановили новий надгробний хрест. Старий хрест передали до Львівського музею історії релігії.

Відтак 22 січня у форматі ZOOM відбудеться зустріч з Олександром Гаманом і Алією Усеновою. До них приєднаються професор кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка», реставратор пам’ятного хреста Олег Рибчинський, доктор юридичних наук, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національної академії СБУ Володимир Окіп’юк, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар, родичі Володимира Мурського та інші.

Приєднатися у форматі ZOOM можна 22 січня о 14:00 за посиланням:

https://cutt.ly/UIObbnb

Ідентифікатор конференції: 816 7838 4529

Код доступу: DSJHe9
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ