Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини Львова: У Винниках відкриють оновлений археологічний музей
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

У Винниках відкриють оновлений археологічний музей

Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
Фото - Igor Tymets.
1/5
18 листопада КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» запросить відвідувачів оглянути нову археологічну експозицію, де будуть представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, «меч вікінгів», один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам’яної плитки зі «смайликом», та інші унікальні артефакти. Про це на Facebook повідомив директора Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію нашого регіону з найдавніших часів і до ХVІІІ ст. У музеї представлені унікальні артефакти, які археологам вдалося віднайти, досліджуючи пам’ятки Західного Побужжя і Верхнього Подністер’я впродовж кількох десятків років.

Перший зал розповідає про історію регіону від 10 тис. років до н. е. і до V ст. до н. е. та охоплює такі історичні періоди, як палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, добу бронзи і раннього заліза. Саме тут ви зможете побачити фрагмент кам’яної плитки зі «смайликом», дізнатися про життя і побут населення трипільської культури, оглянути рідкісний вотивний скарб бронзових виробів.

Про історії нашого краю у І тис. н. е. розповідає другий зал. Окрасою цієї частини експозиції, безсумнівно, є т. зв. «Меч вікінга», а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові, які нещодавно поповнили фондову збірку музею : вироби зі скла , прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

У третьому залі ви дізнаєтеся про історію формування нашої держави протягом Х – ХVІІІ ст. на основі огляду артефактів із літописних міст Звенигорода, Буська, Галича та Пліснеська, а також Львова. Кожен із представлених артефактів розповідає про побут тогочасного міщанина, дає інформацію про його заняття, ремесла.

Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології. Саме широке використання ілюстративного матеріалу, відеороликів, звукових ефектів та різноманітних реконструкцій доступно та якісно розкриває цікаві сторінки історії. Експозиція є цікавою не тільки науковцям, а й усім, хто хоче більше дізнатися про історію нашого краю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ