В Італії у печері Романеллі археологи виявили нові наскельні малюнки.
Вона розташована на Адріатичному узбережжі в південній Апулії. Археологи досліджують її з 1874 року, повідомляє gazeta.ua з посиланням на Heritage Daily.
Цього року команда з археологів, геологів і палеонтологів виявила раніше невідомі наскальні зображення. Вони мають вигляд малюнків і геометричних візерунків.
Дослідники кажуть, що картини мають багато спільного з наскельними малюнками в печерах Франції та Іспанії. Під час нових досліджень знайшли рідкісне зображення птаха. Інший малюнок ще не вдалося ідентифікувати. Дослідники припускають, що людина хотіла намалювати гусеницю.
Первісні люди використовували різні стилі та інструменти. Робили кам'яні та кістяні знаряддя. За допомогою поверхні каменю створювали ефект 3D.
"Ці зображення підтверджують існування загальної візуальної спадщини на великій території Євразії в період пізнього палеоліту. Але вони також ставлять нові питання про соціальну динаміку і поширенні загальних іконографічних мотивів в Середземноморському басейні", - сказав провідний автор дослідження доктор Даріо Сігарі з Університету Феррари.