У Львові у конференц-залі «Гал-інфо» відбулася прес-конференція «Археологічні відкриття 2017 року у Львові». Під час заходу археологи продемонстрували найцікавіші із виявлених у місті знахідок, передає кореспондент Гал-інфо.
За словами директора Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олега Осаульчука, незважаючи на те, що цього року археологам не вдалося відшукати багато рухомих знахідок, однак вдалося відкрити багато цінної інформації під час досліджень.
У 2017 році археологи працювали на кількох локаціях: територія парку Високий замок, площа Звенигородська,3, територія Низького замку, подвір’я церкви св. Миколая, площі перед ЛНУ ім. І.Франка, дворик Чорної кам’яниці.
Дослідники продемонстрували журналістам знахідки, які були виявлені під час археологічних розкопок.
Зокрема, знахідки, які були виявлені у подвір’ї церкви св. Миколая: хрестик (XV–XVI ст.), перстень (XV–XVI ст.), два намиста XVII ст. та XVIIІ ст., кольорову намистину XIII ст.
Також археологи показали виявлені численні фрагменти кераміки XIII–XV ст., які були знайдені під час досліджень на пл. Звенигородській та у дворику Чорної кам’яниці.
Серед цікавих знахідок - добре збережені кахля (XV–XVI ст.), горщик (XVI ст.) та глечик (XVI ст.) знайдені на пл. Звенигородській.
Окрім того, цікавими виявилися знахідки, віднайдені під час розкопок поблизу Львівського університету ім І.Франка: фрагменти керамічного дзвіночка-бубонця (XVIIІ ст.), іграшка-свистулька (XVIIІ ст.), фрагменти люльок (XVIIІ–ХІХ ст.).
«Рік був досить напружений та непростий. Можливо, він не був дуже плідним на музейні знахідки, але він став переломним у справі археологічного дослідження самого міста», - сказав Олег Осаульчук.
За його словами, у 2017 році археологічні дослідження у Львові відбулися на кількох ділянках, які мають надзвичайно важливе значення для історії міста.
«Вперше в історії археологічних досліджень Львова були розпочаті розкопки по двох замках – Низькому замку і Високому замку. Високий замок ми досліджували в рамках розробки проекту будівництва канатної дороги, і проект цей ще триває. Ще одним знаковим місцем є Низький замок. Ці два об’єкти мають особливе значення для міста як осередки князівської влади», - сказав археолог.