Поштова площа в центрі Києва знову в епіцентрі уваги киян і журналістів. Усе через розкопки – їх або не буде, або їх вестимуть буквально навколішках. Під Поштовою – ціле середньовічне місто з безліччю артефактів. Підземелля осучасненої Поштової площі в центрі столиці таять у собі безцінні скарби Київської Русі, які могли бути свідками навіть того, як князь Володимир хрестив киян майже 1030 років тому - йдеться у сюжеті 5-го каналу
"Взагалі, простір Поштової площі, якщо трошки поцікавитись, - це простір, з яким зв'язано безліч, м'яко кажучи, видатних подій", - каже директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.
Розкопки там почалися наприкінці 2015 року. Торік на 5-метровій глибині під Поштовою археологи розкопали ціле стародавнє місто – із садибами, береговими укріпленнями, провулками і широкими вулицями.
"І виявилось, що ця вулиця тягнеться паралельно Дніпру. І це ХІІ століття…Сьогодні ми твердо вам говоримо, і ви всі стоїте на горизонтах життя доби Київської Русі", - стверджує Сагайдак.
Докопатися глибше археологи не можуть від кінця минулого року. Розкопки тривали лише рік, бо закінчилися гроші інвестора. А це – компанія, яка планує зводити на Поштовій торговельно-розважальний центр на 5 тис. кв. метрів. Середньовічному Києву виділили лише 100 квадратів під землею.
"Археологи знаходяться у такому стані, коли їх фінансує інвестор. Інвестору не вигідно фінансувати розкопки археологів, які все шукають-шукають, все далі шукають, все більше знаходять – і в кінці кінців не збираються це все зібрати і піти, а хочуть ще і музей там створити", - пояснює проблему активістка ГО "Громадський рух Почайна" Аннабелла Моріна.
У травні інвестор поставив археологів перед фактом – накриватимуть ще не розкопане давньоруське місто бетонною плитою.
Громадські активісти взялися бити на сполох і оформили петицію до столичної влади з вимогою втрутися в процес. Громада зібрала 10 тисяч підписів під петицією про порятунок скарбів Поштової площі, які уже мають статус пам'ятки місцевого значення. Тепер на звернення має відреагувати столична влада.
Що ж очікує на історичну місцину та як ситуацію коментує інвестор - дізнайтеся у сюжеті 5-го каналу: