Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Ексдиректора музею на Волині судять за зловживання і підробку

екскерівника музею обвинувачують у службовому підробленні та привласненні чужого майна
фото з сайту Суспільне

У Луцькому міськрайонному суді відбулося перше засідання у справі за обвинуваченням колишнього директора музею історії сільського господарства Волині Олександра Середюка.

Про це повідомляє Суспільне.

Речниця Волинської прокуратури Наталія Мурахевич розповіла, що екскерівника музею обвинувачують у службовому підробленні та привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. За даними слідства, Середюк отримавши диплом доктора філософії в галузі історії видав наказ-розпорядження, яким зобов’язав головного бухгалтера виплачувати йому доплату у розмірі 25 % до посадового окладу.

"Знаючи при тому, що контракт укладений ним з Волинською обласною радою не передбачав таких виплат, а також і не передбачав таких виплат контракт укладений із навчальним закладом", – додала Наталія Мурахевич.

Інтереси музею у суді представляє теперішній директор скансену Роман Ковальчук. Каже, що він був змушений звернутися у правоохоронні органи із заявою, коли при звільненні Олександра Середюка виявив, що його попередник не мав права щомісяця отримувати 25 % доплати до окладу за науковий ступінь.

Зі слів Романа Ковальчука, диплом доктора філософії в галузі історії, який був виданий Міжрегіональною академією управління персоналом, не відповідає державним зразкам, державним гарантіям.

"Ми отримали відповідні листи і зрозуміли те, що він навіть не має права займати ставку провідного наукового співробітника, бо там є обов’язкова вимога: кандидат наук або доктор філософії", – додав директор музею.

Під час судового засідання представник позивача просив стягнути з Олександра Середюка на користь музею понад 110 тисяч гривень. Саме таку суму надбавки, за версією слідства, незаконно отримав колишній директор та науковий співробітник.

У суді обвинувачений ексдиректор свою вину заперечує. Як розповів Олександр Середюк, свій науковий ступінь він вважає дійсним і таким, що відповідає європейським зразкам.

"Я не просто маю якийсь папірець доктора філософії, а я своїми діями і науковими знаннями підкреслюю, що я є дійсно науковець високого ґатунку. Не кожен на Волині має такий науковий багаж, як я маю. Ми вступили в Болонській процес, а тут виявляється, не такого зразка, не такого кінця і так далі", – сказав Середюк.

Суддя Оксана Данелюк розгляд цієї справи по суті призначила на 5 вересня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ